CDC ، Laschet ، جانشین مرکل ، در مرکز اروپا باقی مانده است

[ad_1]

(توسط Rosana Pugliese)

برلین – چرخش راست محافظه کاران آلمانی حتی این بار رخ نداد و خط مرکل بار دیگر پیروز شد: HDZ آرمین لاچت را به عنوان رئیس جمهور جدید خود انتخاب کرد و تصمیم گرفت در راهی که صدراعظم طی 15 سال گذشته دنبال می کند ، بماند. رئیس نوردراین-وستفالن در اولین کنگره دیجیتال دموکرات های مسیحی در سخنرانی ای که نمایندگان را به دست آورد ، گفت: “ما فقط با قدرتمند ماندن در مرکز پیروز خواهیم شد” ، که منجر به نتیجه بسیار بهتر از حد انتظار شد.

پس از ضبط مستقیم که در دور اول ثبت شد ، در حالی که Merz فقط 5 نماینده داشت (385 در برابر 380) ، لاشت در دور دوم با 521 رأی موافق در برابر 466 شاهین شاهین را از فریدریش مرز بیرون کشید. سومین نامزد ، نماینده نوربرت روتگن ، نماینده خارجی در مسابقه ، نیز با تشکر از 224 گزینه با افتخار مرحله را ترک کرد. با این حال ، حزب همچنان دو دسته شده و چالش دفتر همچنان باز است. نشانه ای از ناآرامی های داخلی تقریباً بلافاصله رخ داد: پس از پیروزی در صحنه شکست ، وكالت مالی مرز ، كه همچنین دوست خود ولفگانگ شویبل نیز به جاه طلبی های سیاسی بازگشت ، بلافاصله به عنوان وزیر اقتصاد در كابینه آنگلا مرکل كرسی گرفت. و او آن را در توییتر منتشر کرد. رد Bundeskanzlerin ، منتقل شده توسط سخنگو: “هیچ تغییری در دولت برنامه ریزی نشده است.” فیلمی که دو سال پیش در هامبورگ هنگام برنده شدن آنگرت کرامپ-کارنباور دیده شد. صدراعظم از رقبای خود فروتر نیست و واضح است که پس از دومین ناامیدی شدید از کسانی که آرزو دارند محافظه کارتر CDU باشند ، بازگشت حزب به وحدت آسان نخواهد بود. “بیایید این را بپذیریم: بسیاری به آنگلا مرکل بیش از CDU اعتماد دارند.

“لاچت هشدار داد” و اکنون طرف باید این اعتماد را بازگرداند. من کامل نیستم ، “او در یکی از متقاعد کننده ترین بخشهای سخنرانی خود موافقت کرد ،” اما من آرمین لش هستم و می توانید به من اعتماد کنید. “پس از یک مبارزات انتخاباتی خسته کننده که در آن او در نظرسنجی ها می جنگید ، فرماندار وستفالیا لحن مناسبی به سخنرانی خود داد ، که اگرچه از نظر محتوای بسیار غنی نبود ، اما ظاهرا ظاهر شد. پس از بیش از یک لحظه ، وی به نقل از پدرش ، یک معدنچی: “او شانس امروز خود را به من داد و گفت ،” به مردم بگویید آنها می توانند به شما اعتماد کنند.

با این حال ، لاشت بازی را برای دفتر ذکر نکرد ، برخلاف مخالف اصلی خود ، که صریحاً آن را گفته بود: “نه تنها من برای رهبری حزب بلکه برای هدایت کشور نیز نامزد می شوم. این برای من نیز آسان نخواهد بود.” استاندار بسیار محتاط تر بود: “من اکنون کار می کنم تا اطمینان حاصل کنم که اتحادیه نخست وزیر بعدی را تعیین می کند.” اشاره صریح توافقی که در ماه مارس با مارکوس سودر ، رهبر قدرتمند HSS بایرن انجام شد ، یکی از نامزدهای جانشینی مرکل بود. با این حال ، وزیر بهداشت جوان ، جنس اسپان ، امروز صریحا اظهار داشت ، این چالش سه مورد خواهد بود ، “كاندیداتوری برای صدارت در دستور كار نیست.”

اسپان که با تسلیم در ماههای اخیر برای مقابله با رقابت امروز از لاسچت حمایت کرد ، روحیه حزب را در هفته های اخیر ابراز می کرد تا ببیند آیا جایی برای حضور شخصاً در جایگاه دوم وجود دارد یا خیر. به طور خلاصه ، اگر چالش های موجود برای میز بزرگترین حزب مردم اروپا – دیجیتالی شدن ، تغییرات آب و هوایی و بحران جمعیتی ، در لیست دیروز رئیس صدراعظم – وجود داشته باشد ، موانع زیادی برای صلح داخلی HDZ وجود دارد. رئیس جمهور جدید باید روح حزب را جمع کند و با دو مدعی قدرتمند روبرو شود ، به همان اندازه که پر از خود هستند.



[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *