10 درمان خانگی برای دندان درد!

[ad_1]

خلیج فارس: دندان درد یکی از بدترین تجربیات هر انسانی درد است ، به ویژه در شب ، هنگامی که درد شدیدتر می شود و به شما اجازه نمی دهد با آرامش بخوابید.

در زیر برخی از پیشنهادات در مورد نحوه ظاهر شدن یا قرار ملاقات برای درمان آکنه آمده است دندان درد در شب تا حدودی کاهش می یابد.

10 درمان خانگی برای دندان درد!

10 درمان خانگی برای دندان درد!

1. مسکن و آرامبخش

هر فردی که دندان درد دارد ، اولین و ساده ترین راهی که به ذهن می رسد این قرص های آرام بخش و مسکن این دارو به راحتی در بسیاری از داروخانه ها یافت می شود و هیچ محدودیتی برای خرید آنها در داروخانه ها وجود ندارد.

اما اگر دندان درد این مشکل تر از حد معمول است ، حتماً برای استفاده از قرص های قوی با پزشک خود مشورت کنید.

۲ کمپرس یخ

سرما درد استخوان ها و مفاصل را کاهش می دهد و همچنین به دندان درد کمک می کند.

می توانید مقداری یخ در کیسه ای بگذارید و با حوله آن را در قسمت دردناک صورت خود قرار دهید.

سرمای زیاد باعث انقباض شریان های پوست شده و در نهایت ناحیه صورت را بی حس می کند که این امر باعث کاهش دندان درد نیز می شود.

این کار را چند ساعت قبل از خواب و هر 20 دقیقه انجام دهید تا آرام تر بخوابید.

3. هنگام خواب از بالش های اضافی استفاده کنید

هنگام خواب ، جریان خون به سر افزایش می یابد و لخته شدن خون در سر می تواند باعث درد شدید دندان در افراد مبتلا به دندان درد شود.

به همین دلیل ، وقتی دندان هایتان درد می کند و می خواهید بخوابید ، حتماً از دو یا سه بالش زیر سر خود استفاده کنید تا جریان خون به سر شما طبیعی باشد.

4. پماد بی حسی

پمادهای حاوی بنزوکائین می توانند به کاهش دندان درد کمک کنند. بنزوکائین نوعی دارو است که باعث بی حسی و درد در ناحیه آسیب دیده می شود.

5. آب نمک

شستشوی دهان و دندان ها با آب نمک یکی دیگر از روش هایی است که دندان درد را تا حدی کاهش می دهد و استفاده از آن بسیار آسان است. شستشوی دهان با آب و نمک نیز به حذف ذرات اضافی غذا در دهان کمک می کند ، باید توجه داشت که این ذرات اضافی بعداً منجر به پوسیدگی و درد دندان می شود.

6. آب اکسیژنه (دهانشویه)

10 درمان خانگی برای دندان درد!

استفاده از چند مرحله دهانشویه در طول روز بسیار مهم و موثر است تا سفیدی دندان های شما از بین نرود و میکروب های سطح دندان به راحتی از بین بروند.

این دهانشویه ها حاوی موادی هستند که تحت هیچ شرایطی نباید بلعیده شوند و بنابراین استفاده از آنها به هیچ عنوان برای کودکان توصیه نمی شود.

7. جویدن چای نعناع تند

چای نعناع خشک تند را در دهان خود قرار دهید و آن را چندین بار در روز بجوید ، که می تواند به طور موقت دندان درد شما را برای چند ساعت کاهش دهد.

محققان دریافتند که نعنا تند حاوی ترکیبات ضد باکتری و آنتی اکسیدان است. منتول همچنین یک ماده فعال در نعناع است که دارای اثر بیهوشی خفیف در نواحی دردناک است.

8. میخک

اوژنول یکی از مهمترین ترکیبات موجود در میخک است که به کاهش دندان درد کمک می کند. به همین دلیل ، آدامس جونده تولید کننده اوژنول در سال 2015 معرفی شد و جویدن آن به کاهش دندان درد کمک کرد.

توصیه می شود دو حبه آب را برای چند دقیقه در آب خیس کرده و در کیسه چای قرار دهید. دندان طوری بجوید که میخک به عنوان مسکن عمل کند.

9. سیر

سیر یک گیاه رایج و پرکاربرد در غذاهای ایرانی است که دارای اثر ضد باکتریایی قوی است و می تواند باکتری های موجود در دهان و سطح دندان را که باعث دندان درد می شوند از بین ببرد.

جویدن سیر خام می تواند به طور موقت دندان درد را کاهش دهد ، اما بسیاری از مردم از بوی سیر متنفر هستند که برای آنها مناسب نیست.
اینها تنها چند روش برای کاهش موقت دندان درد است و نمی تواند مشکل دندان درد شما را به طور کامل برطرف کند. بنابراین ، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید تا بیماری شما تشخیص داده شود.

10 شستشو با نمک دریا

دندان درد ناشی از ضربه به دندان یا عفونت خفیف معمولاً خود به خود برطرف می شود. برای سرعت بخشیدن به این روند ، می توانید از آب گرم و یک قاشق غذاخوری نمک دریا استفاده کنید. وقتی نمک در آب حل شد ، آن را در دهان خود غرغره کنید. آب نمک باید با نواحی دردناک دندان تماس داشته باشد. این کار را چندین بار در روز تکرار کنید تا زمانی که دندان درد از بین برود.

نکات اساسی برای مقابله با دندان درد

10 درمان خانگی برای دندان درد!

  • وقتی برای تعیین وقت با دفتر تماس می گیرید ، از آنها بخواهید که پیشنهادی برای کاهش دندان درد داشته باشند.
  • حتی اگر نیاز به استراحت یا شرکت در مهمانی دارید ، در اسرع وقت قرار ملاقات بگذارید.
  • اطلاعات مربوط به دندان درد خود را با دقت به خاطر بسپارید: زمان شروع ، دفعات و محل درد. این اطلاعات به دندانپزشک کمک می کند تا علت مشکل را پیدا کرده و درمان را برنامه ریزی کند.
  • با دندانپزشک خود در مورد علل احتمالی دندان درد صحبت کنید. اگر علت درد شما گسترش درد قفسه سینه است ، باید درمان مناسب را دریافت کنید.
  • از این به بعد بیشتر مراقب دندان های خود باشید و به درستی و اغلب مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید.

اخرین حرف

همانطور که گفتیم ، هیچ یک از داروهای خانگی درد را برای همیشه تسکین نمی دهد و استفاده از برخی از آنها با خطرات همراه است. با این حال ، این درمان های طبیعی می تواند درد را تا زمان مراجعه به پزشک تسکین دهد. مراجعه به دندانپزشک و درمان علت اصلی درد بهترین راه برای مقابله با دندان درد است ، نه تسکین موقت آن.

از چه روش هایی برای تسکین درد دندان استفاده می کنید؟ تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: درخشش

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/06/16 <br /> این آگهی تا کنون 654199 بازدیدکننده داشته است <br /> تعداد کلیک: 271 “style =” margin-bottom: 3px؛  حداکثر عرض: هیچ؛  عرض: 100٪” /></p></div>
</p></div>
</p></div>
<p>[ad_2]</p>

</div><!-- .entry-content -->

	
	
<footer class=

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.