گزینه وزارت جهت گیری چیست؟

[ad_1]

کد خبر: 410094

تاریخ ثبت نام: 1400/5/12 09:28

نظرات تایید شده: 0

خلیج فارس: محمد مهدی اسماعیلی به وضوح به عنوان یک نامزد جدی برای پست وزیر فرهنگ و رهبری اسلامی شناخته می شود تا جایی که محسن پورویس او را “وزیر دولت سیزدهم” نامید.

به گزارش خلیج فارس به نقل از ایسنا ، پس از انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم و معرفی ابراهیم رئیسی به عنوان نامزد در آن انتخابات ، گمانه زنی ها جای وزارتخانه ها را می گیرد. برای حکم وزارت فرهنگ و رهبری اسلامی ، اسامی افرادی مانند محسن پرویز ، عزتلا ضرغامی ، علیرضا محترپور ، میثم نیلی و محمد مهدی اسماعیلی دیده می شود. اکنون ، تقریباً دو ماه پس از انتخابات ، “محمد مهدی اسماعیلی” به وضوح نزدیک ترین گزینه به مقر وزارت رهبری است. اسماعیلی در علوم سیاسی و انسانی کار کرده است و در بحث ها و تشکیل کابینه عضو تیم فرهنگی ابراهیم رئیسی بوده است.

محسن پرویز ، رئیس انجمن قلم ها و معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و رهبری اسلامی در دولت محمود احمدی نژاد که به عنوان یکی از نامزدهای وزیر رهبری دولت جدید معرفی شده بود ، “برای وزیر فرهنگ آرزوی موفقیت کرد” ، بدون ذکر محمد مهدی اسماعیلی ، با استفاده از هشتگ “اسماعیلی” ، می نویسد: “من برای وزیر فرهنگ آرزوی موفقیت دارم

برخی از دوستان در مورد ویژگی های وزیر انتخاب شده اخوت دولت سیزدهم می پرسند.

واقعیت این است که وقتی اولین بار نام او را در بین نامزدهای وزارت جهت یابی شنیدم ، مجبور شدم به دلیل شباهت خانواده ها با پنج نفر از افرادی که می شناختم ، آنلاین شوم. دیدن عکس او (و توضیحات اضافی یکی از دوستان) به من یادآوری کرد که من او را در چندین جلسه شورای سیاسی در جایزه شهید اندارسگو و شاید دو یا سه بار در مسجدی در دانشگاه تهران دیده بودم. من دیگر او را نمی شناسم.

من امیدوارم که آنها نتایج خوبی را در دوران وزارت به جا بگذارند و این نشان می دهد که اصول انتخابات درست بوده است. “و البته ، این بدون همکاری افراد فرهنگی امکان پذیر نخواهد بود.”

محمدمهدی اسماعیلی دارای مدرک کارشناسی ارشد روابط بین الملل از دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه و دکترای علوم سیاسی از موسسه مطالعات بشردوستانه و فرهنگی است.

او استادیار گروه علوم سیاسی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و مدیر کارگروه اندیشه سیاسی و انقلاب اسلامی در موسسه رهبران عالی در دانشگاه ها است.

از جمله فعالیتها و مواضع وی می توان به موارد زیر اشاره کرد: کمیسیون علوم سیاسی ، رئیس کمیته علوم سیاسی در پنجمین کنفرانس تمدن اسلامی. مدیر گروه جامعه شناسی سیاسی ، پژوهشگاه و مطالعات اجتماعی دانشگاه تهران ، مشاور سیاست های علم و فناوری ، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها و معاون تحقیقات پژوهشی ، مرکز اسناد انقلاب اسلامی.

“تحول اندیشه سیاسی شیعه در دوره مدرن” ، “سیر تحول اندیشه سیاسی شیعه در دوره مدرن” و “پنجره خورشید ، هندسه فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی های سالانه در حرم رضوی” (با همکاری عبدالرضا علیزاده) کتابهایی است که توسط محمد مهدی اسماعیلی منتشر شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *