کوید: شیلی استفاده از واکسن Astrazeneca – آمریکای لاتین را تأیید می کند

[ad_1]

(ANSA) – رم ، 27 ژانویه – موسسه بهداشت عمومی (ISP) در شیلی امروز استفاده اضطراری از واکسن ویروس کرونا را که توسط آزمایشگاه AstraZeneca انگلیس و دانشگاه آکسفورد برای شهروندان بالای 18 سال تولید شده است ، تصویب کرد.

این سومین فرمول مجاز پس از فرمول های Pfizer-BioNTech و شرکت چینی Sinovac در کشور است.

تأیید دارو توسط 12 عضو کمیسیون تخصصی بدن به اتفاق آرا داده شد. خورخه فوئنتالبا ، رئیس انجمن داروسازی شیلی و بخشی از این کمیسیون ، در هنگام ارائه قبل از رای گیری تأکید کرد که پس از تجزیه و تحلیل تمام آزمایشات آزمایشگاهی ، “واکسن ایمن است ، پاسخ های ایمنی مطلوب است.”

به نقل از این متخصص در وب سایت La Tercera: “مشخصات سود و خطر AZD1222 (واکسن AstraZeneca) برای موارد پیشنهادی در بزرگسالان 18 سال به بالا مطلوب است.”

همانطور که هفته گذشته رئیس جمهور سباستین پینرا اعلام کرد ، این کشور توافق نامه هایی برای ورود 10 میلیون دوز واکسن Pfizer ، 10 میلیون دوز CoronaVac و 4 میلیون دوز AstraZeneca ، علاوه بر توافق نامه Covax و Johnson ، امضا کرد. و جانسون

تا به امروز ، شیلی 709،888 مورد ویروس کرونا را با 18،040 مورد مرگ ثبت کرده است. در کشور ، 56759 دوز اول واکسن Covid-19 دریافت کردند ، در حالی که 10315 دوز دوم دریافت کردند. (رسیدگی).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA