پرو: کیکو فوجیموری ، اگر پدر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد ، متاسفم برای پدر – آمریکای لاتین

[ad_1]

(آنسا) – رم ، 18 ژانویه – کیکو فوجیموری ، رهبر مخالف پرو و ​​نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 11 آوریل اعلام کرد که در صورت پیروزی ، پدر و رئیس جمهور سابق آلبرتو فوجیموری را عفو خواهد کرد. به جرم فساد و جنایت علیه بشریت در دوران حکومت خود (2000 تا 1990) به 25 سال زندان محکوم شد. طبق وب سایت روزنامه ال Comercio.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در مصاحبه ای با برنامه تلویزیونی “Quarto Poder” اطمینان داد كه در گذشته با این ماده به نفع پدرش مخالفت می كرد ، اما در حال حاضر برای بخشش ریاست جمهوری علیه وی “باز” ​​است.

کیکو فوجیموری گفت: “من فکر می کنم آنچه پدرم پشت سر گذاشت کافی است و این نظر من را تغییر داد.”

رهبر مخالف افزود: “پس از آنچه مجبور شدیم زندگی كنیم ، من از بخشش پدرم حمایت می كنم و ترجیح می دهم آن را صریح بگویم ، زیرا وقتی مخالف آن بودم صریحاً صحبت می كردم” ، رئیس جمهور جدید تا بتواند تصمیم بگیرد پدرش را عفو کند.

آلبرتو فوجیموری ، 82 ساله ، در 24 دسامبر 2017 ، بخشش بشردوستانه ای که توسط رئیس جمهور وقت پدرو پابلو کوچینسکی صادر شد ، دریافت کرد. با این حال ، در تاریخ 3 اکتبر 2018 ، این بخشش توسط دیوان عالی لغو شد زیرا با تعهدات بین المللی ایالت پرو ، از جمله کنوانسیون حقوق بشر آمریکا (HANDLE) سازگار نیست.

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA