ونزوئلا: گویادو دو سال پیش خود را رئیس جمهور آمریکای لاتین اعلام کرد

[ad_1]

دو سال پیش ، در 23 ژانویه 2019 ، رهبر مخالفان و رئیس مجلس شورای ملی (AN) خوان گوایدو خود را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا معرفی کرد ، با حمایت ایالات متحده ، سازمان ایالات متحده آمریکا (اوسا) ، بسیاری از کشورها از آمریکای لاتین و تقریباً همه کشورهای اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا).
هدف آن پایان دادن به “دیکتاتوری” رئیس جمهور “نامشروع” نیکلاس مادورو و آغاز انتقال به دموکراسی از طریق انتخابات آزاد بود.
با این حال ، در پایان سال دوم این تلاش ، مادورو پس از اینکه توانست در 6 دسامبر سال گذشته پارلمانی را به نفع خود ایجاد کند ، علی رغم تحریم های شدید آمریکا و مسدود کردن منابع مالی مهم ، کنترل م controlسسات را ادامه داد. .
امروز ، گوایدو برای اعتراض به خیابانهای ماراكایبو آمد و نشانه هایی از حمایت از كودكان و افراد مسنی را كه “از گرسنگی می میرند” نشان داد ، اما بدون اشاره صریح به آن در 23 ژانویه.
رهبر مخالف همچنان می تواند از حمایت گسترده جامعه بین المللی مباهات کند. وزیر امور خارجه جو بایدن آنتونی جی بلینکن در شهادت سنا با تأیید حمایت خود از گیدو ، افزود سیاست های ترامپ “بدیهی است” به اهداف مورد نظر در ونزوئلا نرسید.
اتحادیه اروپا نیز با تأکید بر نقش گیدو ، نه به عنوان رئیس جمهور موقت بلکه به عنوان “یک رهبر مهم مخالف” موضع خود را تغییر داده است.
ریکاردو ریوس ، دانشمند علوم سیاسی ، با Voz de America مصاحبه کرد ، گفت که اعلام گویادو به عنوان رئیس جمهور موقت “یک بازی آزمایشگاهی” است که انتظارات را ایجاد می کند ، “شرایط را برای مذاکرات احتمالی ایجاد می کند”.
پروژه گوایدو سپس به دلیل اشتباهات 30 آوریل 2019 ، “هنگامی که سعی در سرنگونی مادورو با اسلحه ای داشت که در نهایت بیشترین دستگیری یا فرار از تبعید بود” (ANSA) پشتیبانی خود را در میدان از دست داد. .

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA