ونزوئلا: پس از 5 سال ، مادورو به پارلمان آمریکای لاتین بازگشت

[ad_1]

(ANSA) – کاراکاس ، 13 ژانویه – رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکولاس مادورو دیروز بازگشت تا پیام سالانه خود را به ملت پس از پنج سال غیبت به مجلس شورای ملی (AN) برساند که در آن مجلس توسط رهبر مخالفان خوان گوایدو کنترل می شد.

مادورو در یک سخنرانی چهار ساعته در سالن دادگاه ، که اکنون تحت کنترل ائتلافی طرفدار دولت قرار دارد ، پیشنهاد کرد “یک ضد حمله تهاجمی ملی تولید کننده” برای احیای کشور پس از “یک جنگ وحشیانه اقتصادی” که به مدت 5 سال “راست گرایان” به رهبری آمریکا را تشویق می کند ، احیا شود. و ماهواره های آنها

رئیس دولت گفت که در سال 2021 “برای احیای اقتصاد ، دستمزدها ، درآمد خانوارها و رفاه اجتماعی” باید انسجام ، وحدت و اتحاد نشان دهیم.

وی ادامه داد: “انقلاب بولیواری” در سال 2020 با دو چالش بزرگ روبرو شد: جنگ اقتصادی جنایی و بیماری همه گیر Covid-19. و این به لطف یک الگوی اجتماعی ساخته شده طی 21 سال گذشته امکان پذیر بود. “

بنابراین ، مادورو خواستار “بیش از 400 مجازات” اعمال شده توسط ونزوئلا توسط ایالات متحده شد ، اطمینان داد كه آنها “ضررهای زیادی” به بار آورده اند كه “فقط به دلیل كاهش تولید نفت 100000 میلیون دلار از سال 2015 است.”

اما رهبر چاویستا گفته است که به لطف قانون اخیر ضد تحریم ، قصد دارد در ماه های آینده تولید نفت خام را به 1.5 میلیون بشکه در روز برساند.

سرانجام ، مادورو پیشنهاد کرد “یک عملیات بزرگ ملی” برای بازیابی دارایی های مصادره شده در خارج از کشور مانند طلا در بانک انگلیس (به ارزش 1 میلیارد دلار) ، بیش از 30،000 میلیون دلار در حساب های بانکی مسدود شده ، (شعبه Pdvsa در ایالات متحده) سیتگو و بسیاری چیزهای دیگر که به ونزوئلا تعلق دارند. “(HANDLE).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA