واکنش ها به بیانیه جدید احمدی نژاد

[ad_1]

خلیج فارس: محمود احمدی نژاد ادعاهای بحث برانگیز و جدیدی را مطرح كرده است كه حسن هوجسته ، معاون سابق صدا ، 12 سال پیش قصد داشت به تل آویو سفر كند اما پس از انتشار این خبر ، اخراج شد.

به گزارش خلیج فارس به نقل از شارگ ، در همین رابطه عزت الله ضرغامی ، رئیس وقت رادیو و تلویزیون در توییتر نوشت: من آنها را تکذیب می کنم. مصاحبه منتشر شده منتسب به من هیچ ارتباطی با من ندارد! و بدون اینکه بدانید! “در این کشور چه خبر است؟”

احمدی نژاد در پاسخ به توئیت حسن هوجستهه که تلویحاً آن را تحریم انتخابات خواند ، نوشت: به دلیل این اصرار این مقام ملی در مورد حقوق بشر و لزوم انتخابات آزاد و مردمی ، وی مرا در فضای مجازی حرام خواند. او ظاهراً فراموش کرده است که او و خانواده اش به مدت دو هفته در هند میهمان یک شرکت اسرائیلی بوده اند و در سفر بعدی خود باید از طریق ترکیه به تل آویو سفر کنند. پس از اطلاع از این حادثه به عنوان رئیس جمهور و دستور جلوگیری از سفر به اسرائیل و نجات آن از این رسوایی ، از سمت خود به عنوان مدیر رادیو راحت شد. اما به دلیل علاقه ، به مشکلات آنها رسیدگی نشد. چه کسی اکنون ممنوع شده است؟!

درخواست احمدی نژاد برای تحریم انتخابات واکنش های بسیاری را برانگیخته است. زاکانی ، سخنگوی ستاد ، همچنین گفت که موضع روسیه در مورد انتخابات با احمدی نژاد باقی مانده است. مالک شریعت ، نماینده تهران در مجلس و سخنگوی مبارزات علیرضا زاکانی ، نامزد مستعفی ریاست جمهوری ، در صفحه توئیتر خود ، با انتقاد از رفتار محمود احمدی نژاد ، رئیس جمهور و رئیس جمهور سابق ایران نوشت: نبوی و … رأی دادند؛ اما رأی نداد. نامزد فعلی روکش قطعاً شایسته تحریم روکش است. “آنچه احمدی نژاد در این انتخابات انجام داد سرپوش گذاشتن بر حمله طرفداران پهلوی و رجاوی به رأی دهندگان ایرانی در خارج از کشور بود.”

احمدی نژاد پس از انتخابات در مصاحبه ای گفت: “ما باید در آینده نزدیک انتظار تغییرات عمده در روابط و نظم جهانی را داشته باشیم.” به همین ترتیب در ایران. تغییرات و اصلاحات عمده نیز در ایران رخ خواهد داد. اما به نظر نمی رسد که تغییر کمی در سیاست خارجی در کوتاه مدت اتفاق بیفتد. “اما با پیشرفت بشریت در آینده نزدیک ، روابط جهانی در آینده ای نه چندان دور تغییر خواهد کرد و بنابراین روابط ایران نیز تغییر خواهد کرد.”

برخی معتقدند که احمدی نژاد خود را رهبر مخالفان داخلی می داند و اقدامات سیاسی خود را بر این اساس تعریف می کند. هر از گاهی زمزمه هایی درباره برکناری محمود احمدی نژاد از مجمع تشخیص مصلحت نظام شنیده می شود.

وی به روزنامه ترکی گرچک حیات گفت: “آیا فکر می کنید دوره شما در شورای اعزام تمدید شود.” وی گفت: “من فکر نمی کنم این خیلی مهم باشد ، باید صبر کنیم.” آژانس فارس در مقاله ای می نویسد کسی که انتخابات را تحریم می کند و شرکت در آن را گناهی بزرگ می داند ، قدرت تصمیم گیری به نفع این نظام و کشور را دارد. احمدی نژاد باید به طور مناسب از این شورا مستثنی شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *