واکسن ، عقب نشینی اتحادیه اروپا به ایرلند شمالی: خارج از کنترل – اروپا

[ad_1]

(آنسا) – روم ، 30 ژانویه – اتحادیه اروپا تصمیم خود را برای اعمال کنترل واکسن های کووید تولید شده در این قاره و خطاب به ایرلند شمالی پس می گیرد: در اعلامیه ای از بروکسل آمده است: “کمیسیون اروپا” بند حمایتی را ایجاد نمی کند “.

“برای رسیدگی به عدم شفافیت فعلی در صادرات واکسن به خارج از اتحادیه اروپا ،” این یادداشت یادآوری می شود ، “کمیسیون اقدامی را اجرا می کند که بر اساس آن صادرات باید توسط کشورهای عضو مجاز باشد. برای نهایی کردن این اقدام ،” كمسیون توضیح داد. اطمینان حاصل خواهد كرد كه پروتكل ایرلند – ایرلند شمالی اصلاح نشده است: كمسیون بند حمایتی را ایجاد نمی كند.

به بروکسل هشدار می دهد: “اگر از حمل و نقل واکسن ها و مواد فعال به کشورهای ثالث سو circum استفاده شود تا اثرات سیستم مجوز را دور بزند ،” اتحادیه اروپا استفاده از تمام ابزارهای موجود را ارزیابی می کند. در مرحله نهایی کردن سند ، کمیسیون همچنین فرآیند تصمیم گیری را تحت مقررات اجرایی اصلاح می کند. نسخه نهایی آیین نامه اجرایی – نتیجه گیری در بیانیه مطبوعاتی – فردا (امروز ، ویراستار) پس از تصویب منتشر می شود.

شب گذشته ، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس با تماس کمیسیون اروپا ، اورسولا فون در لاین ، “با ابراز نگرانی جدی وی درباره تأثیر احتمالی اقدامات اتحادیه اروپا بر صادرات واکسن” ، با اعمال کنترل یک جانبه کنترل های خارج از Brexit در مرزهای اولستر ، اظهار داشت: نخست وزیر محلی بلفاست ، آرلین فاستر ، تصمیم در بروکسل را “یک اقدام فوق العاده پرخاشگرانه و خصمانه” خواند. اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا در پیامی که در حساب توئیتر خود منتشر کرد ، در مورد “مذاکرات سازنده” با جانسون صحبت کرد: “ما بر این اصل توافق کردیم که در صادرات واکسن از شرکت هایی که مسئولیت های قراردادی دارند هیچ محدودیتی وجود نداشته باشد. “می گوید فون در لاین.

(رسیدگی).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA