هسته ای: ظریف ، این توافق به لطف ایران – خاورمیانه زنده است

[ad_1]

(آنسا) – تهران ، 17 ژانویه – “توافق هسته ای 2015 (Jcpoa) ​​فقط به لطف ایران و نه رهبران” فرانسه ، آلمان و انگلستان زنده است. جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به بیانیه ای که روز گذشته پاریس-برلین-لندن منتشر كرد و در آن از تهران شدیداً خواسته شد فعالیت های هسته ای خود را متوقف كند و برای حفظ آن به توافق نامه برگردد ، آن را توییت كرد. ظریف ادامه داد: “سه رهبر که به سرویس کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده برای انجام تعهدات خود در توافق هسته ای 2015 متکی هستند ، برای حفظ تفاهم هیچ کاری نکرده اند.”

وزیر پرسید: “آیا ابتکار مرده امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه یا عدم پرداخت پادشاهی انگلیس برای پستی که دادگاه تعیین کرده بود ، به یاد دارید؟”

ظریف در پیام دیگری در توئیتر خود خطاب به وزیر امور خارجه فرانسه ژان ایو لودریان – که روز گذشته ایران را به بی ثباتی همسایگان خود در منطقه متهم کرد – گفت: “همکار عزیز: شما با سلاح های فروخته شده به جنایتکاران جنگی سعودی کار خود را خراب کردید .

از مزخرفات پوچ در مورد ایران بپرهیزید. شما در منطقه ما بی ثبات هستید. ظریف گفت: “از جنایتکارانی که با سلاح های شما برای کشتار کودکان در یمن استفاده می کنند ، جلوگیری کنید.”

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA