هزاران نفر با ممنوعیت تظاهرات ، دستگیری در وین – اروپا مخالف هستند

[ad_1]

(آنسا) – وینا ، 31 ژانویه – حدود 5،000 نفر ، از جمله نئونازی ها ، امروز در وین در اعتراض به محدودیت های کووید به خیابان ها آمدند و ممنوعیت مقامات اتریشی را به چالش کشیدند. معترضین فرجام خواهی حزب راست افراطی FPOE را پذیرفتند که حزب تعطیلی را “رسوا” خواند. پلیس چندین توقف انجام داد زیرا جمعیت حاضر به پراکنده شدن نشدند ، در عوض سعی کردند به پارلمان بروند و از ترافیک جلوگیری کنند.

در روزهای اخیر ، هربرت کیکل ، وزیر پیشین کشور ، عضو FPOE ، درخواست کرده است که این روز یکشنبه علیه منع رفت و آمد و محاصره سوم که توسط دولت سبز محبوب سباستین کورز تصمیم گرفته است ، به خیابان ها بیاید. اما این تظاهرات به دلیل “آسیب رساندن به نظم عمومی” که احتمالاً باعث آن شده بود ، ممنوع شد.

FPOE درخواست دوم مجوز برای راهپیمایی را برای “محافظت از دموکراسی ، آزادی و حقوق اساسی” ارائه داد ، اما پلیس بار دیگر آن را رد کرد و دلیل آن را خطرات “افزایش انتقال انواع جدید” ویروس عنوان کرد.

در اتریش ، همه گیری هنوز نگران کننده است. علی رغم دستگیری جدید و ساعات عصر امروز ، 1،190 عفونت جدید ثبت شده است (از جمعیت 8.9 میلیون نفری). طبق نظرسنجی منتشر شده توسط هفته نامه Profil ، 64٪ از اتریشی ها خواستار تعطیلی مراکز اسکی هستند. مدارس ، سالن های ورزشی ، هتل ها ، رستوران ها ، مغازه های ناچیز و اماکن فرهنگی تعطیل است. مخالفان سوسیال دموکرات به افتتاح مدارس در 8 فوریه رای مثبت دادند. (رسیدگی).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA