نخست وزیر در دبیبا ، یک دولت انتقالی جدید در لیبی – آفریقا

[ad_1]

سازمان ملل متحد موفق شده است دو چهره برتر دولت انتقالی آینده را از هرج و مرج لیبی ، یعنی هدایت کشور شکنجه شده آفریقای شمالی به انتخابات 24 دسامبر ، که به روش بسیار نامشخصی انجام می شود ، خارج کند. با انتخاب آنها از 75 رای دهنده به ژنو (نمایندگان مجلس و نمایندگان جامعه مدنی از مجمع گفتگوی سیاسی لیبی) ، مأموریت پشتیبانی سازمان ملل در لیبی منجر به انتخاب نخست وزیر و شورای ریاست جمهوری سه نفره شد.
بنابراین دولت توسط عبدالحمید دبیبا ، پیمانکار 62 ساله ساخت و ساز از میسوری (غرب) که “مرد مسکو” قلمداد می شود ، اما همچنین نزدیک به ترکیه و اخوان المسلمین ، که از نخست وزیر برکنار شده فائز ال ساراج
مشهور است که دبیبا به قبایل غربی علاقه دارد.
در یک توازن منطقی و غیر قابل تعویض ، با توجه به انشعاب کشور ، محمد یونس ممفیس ، یک دیپلمات از توبروک (شرق) ، سفیر سابق در یونان و همصدا با ژنرال خلیفه هفتر ، به عنوان رئیس شورای ریاست جمهوری انتخاب شد. این دو نفر خود را در لیستی معرفی کردند که – به طرز شگفت انگیزی – 39 رای از 73 رای کسب شده را بدست آورد ، و یک “بلیط” به همان اندازه متعادل بین شرق و غرب و ظاهراً قویتر به دست آورد: باشاگا و رئیس پارلمان باقیمانده ، از سال 2014 در توبروک ، طرفدار حفتریان ، که اکنون با آکیلا صالح گفتگو می کند ، بازسازی شده اند. با این حال ، هر دو شاخص خارج از بازی نیستند ، که با انتخابات دسامبر ایجاد می شود.

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA