ناوالنی ، بورل: “بسیار نگران موج دستگیری” – اروپا

[ad_1]

بیش از 3000 معترض در روسیه دستگیر شده اند. این موج دستگیری ها برای ما بسیار نگران کننده است و ما نگران بازداشت ناوالنی هستیم. امروز ما در مورد آن با وزرای خارجه اتحادیه اروپا بحث می کنیم. “به این ترتیب ، نماینده عالی ، جوزپ بورل ، در حاشیه نشست در بروکسل.

ستاد ناوالنی ، سی و یکمین در میدان ، برای عدالت و آزادی “در تاریخ 31 ژانویه ساعت 12 ظهر. در تمام شهرهای روسیه. برای آزادی ناوالنی. برای آزادی همه. برای عدالت. بعداً تمام جزئیات.” لئونید ولکوف ، هماهنگ کننده دفاتر منطقه ای صندوق انبوه مبارزه با فساد ، در توییتر خود نوشت ، درخواست تجدید نظر برای حضور در خیابان ها را اعلام کرد.

روز گذشته ، پلیس در سن پترزبورگ حدود 40 نفر را در Nevsky Prospekt ، نزدیک ایستگاه مترو Gostini Dvor دستگیر کرد. طبق گزارش های Rain و Fontanka ، مأموران رهگذران را مسدود کرده و آنها را در یک اتوبوس بارگیری کردند. سپس آنها را به ایستگاه 5 پلیس در خاکریز کانال Obvodni منتقل کردند. در آن زمان ، پروتکل های اداری برای شرکت در یک راهپیمایی غیر مجاز به نفع الکسی ناوالنی تنظیم شد – طبق گفته پلیس ، حداقل 350 نفر در آنجا حضور داشتند. اما ستاد ناوالنی هیچ اقدامی را در روز یکشنبه 24 ژانویه در سن پترزبورگ اعلام نکرد (و انجام نداد). این را روزنامه مستقل مدوزا گزارش داد.

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA