مادورو ، غرب منابع واکسن ما را باز نمی کند – آمریکای لاتین

[ad_1]

(آنسا) – کاراکاس ، 4 ژانویه – رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکولاس مادورو اعلام کرد که دولت های انگلیس ، پرتغال ، اسپانیا و ایالات متحده کاراکاس را برای انتشار وجوه کشور در بانک هایشان ، درخواست شده توسط ونزوئلا برای خرید واکسن علیه ، از کاراکاس انکار کرده اند. -کوید

مادورو سپس در یک سخنرانی در تلویزیون دولتی Vtv ، وجود “جنگ ژئوپلیتیکی” علیه واکسن ها بین دولت های ایالات متحده و اروپا را محکوم کرد تا ببیند “چه کسی بر جهان سلطه دارد و چه کسی بر جهان فرماندهی می کند”.

رئیس جمهور ونزوئلا تعجب كرد “دبیر كل سازمان ملل آنتونیو گوترش و سازمان بهداشت جهانی (WHO) در مقابل این جنگ وحشتناک چه موضعی دارند؟”

“آیا مردم آفریقای جنوبی ، آفریقا ، آسیا و آمریکای لاتین حق دسترسی به واکسن ها را دارند ، بله یا خیر؟” یا آیا فقط میلیونرهای محافظت شده و میلیونر سراسر دنیا به آنها دسترسی خواهند داشت؟

وی ادامه داد ، در کشورهای ثروتمند ، واکسیناسیون آغاز شد و “تلاش ها برای تحمیل واکسن های غربی با آغاز کارزارهای ضد روسیه ، چین و کوبا و سایر کشورها خارج از مدار سلطه غرب صورت گرفت.”

در این زمینه ، رئیس دولت تأکید کرد که دولت وی باید تلاش زیادی انجام دهد ، “زیرا منابع مالی ونزوئلا برای خرید واکسن مسدود شده و توسط دولت های انگلیس ، پرتغال ، اسپانیا و ایالات متحده و موسسات بانکی آنها کنترل می شود.

مادورو نتیجه گرفت: “ما درخواست كردیم كه این پول برای خرید واكسن از طریق سازمان بهداشت جهانی به ما پس داده شود ، اما آنها گفتند” نه “، بنابراین ما استفاده ژئوپلیتیك و سوداگرانه از واكسن را رد می كنیم.” (ANSA)

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA