لیبی: اسامی نامزدهای دولت انتقالی – خاورمیانه منتشر شد

[ad_1]

– يناير 31 – قاهره – مأموریت سازمان ملل در لیبی (Unsmil) لیست نامزدهای ریاست جمهوری و پست نخست وزیری دولت موقت را که قرار است لیبی را به انتخابات دسامبر هدایت کند ، منتشر کرد.

Unsmil اسامی 24 نامزد برای چهار پست شورای جدید ریاست جمهوری و 21 نامزد را که آرزو دارند نخست وزیر شوند اعلام کرد. در میان آنها بارهای سنگین مختلفی در صحنه نظامی سیاسی فعلی لیبی وجود دارد.

به گزارش UNSMIL ، “مدیر اجرایی جدید جدید” توسط مجمع گفتگوی سیاسی لیبی انتخاب می شود که از فردا ، اول فوریه ، تا جمعه در سوئیس برگزار می شود.

در این بیانیه آمده است که همه نامزدها “خود را متعهد کرده اند” که “زمینه برگزاری انتخابات ملی در 24 دسامبر را هموار کنند”.

از میان نامزدهای ریاست شورای ریاست جمهوری می توان به رئیس بخش لیبی پارلمان ، واقع در منطقه شرقی این کشور ، آکیلا صالح ، و خالد المیشری رئیس همتای خود از طرابلس (شورای عالی دولتی) اشاره کرد.

از دیگر نامهای برجسته وی می توان به اسامه جوایلی ، رئیس نظامی سالن عملیات دفاعی طرابلس از حمله ژنرال حیفا حفتر و صلاح الدین النامروش ، وزیر دفاع دولت در توافق نامه ملی اشاره کرد که هنوز هم نخست وزیر فایس السراج است.

از جمله احمد ماتیگ ، معاون رئیس اجرایی ساراژ ، اهل شهر میسوری متخاصم از جنگ است اما اکنون در حال گفتگو با هفتریان شرقی است و فاتی باشاگا ، طرفدار ترکیه ، وزیر کشور طرابلس ، برای تصدی پست نخست وزیری رقابت می کنند. نام معروف دیگر سفیر لیبی در اردن محمد البرگاتی است.

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA