لغو روادید بین ایران و عراق

[ad_1]

خلیج فارس: حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم ریزی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق از لغو روادید بین ایران و عراق خبر داد.

سید ابراهیم رئیسی ، رئیس جمهور عراق در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با عراق گفت: “ما از حضور هیئت عالی رتبه کشور دوست و برادری عراق بسیار خرسندیم و خدا را شکر روابط ایران و عراق بسیار خوب است.” نخست وزیر. این روابط در حوزه های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی است ، اما می توان آنها را بیشتر توسعه داد و از صبح امروز در این جلسه اراده دو طرف برای توسعه روابط بین دو طرف مورد بحث قرار گرفته است. »

وی افزود: روابط ایران با عراق فقط یک همسایگی نیست ، بلکه ارتباطی در باورها ، قلب ها و روابط عمیق بین دو کشور ، ملت و دولت است و می تواند علیرغم اراده دشمنان توسعه یابد.

سیزدهمین رئیس جمهور گفت: “آقای الکاظمی از لغو روادید بین دو کشور خبر داد که خبر خوبی بود.” “اراده ایران و عراق توسعه کریدور راه آهن و ارتباط شلمحه با بصره است که باید به دستور وی سریع انجام شود و این موضوع به سرعت و با پیگیری وزرای مربوطه در ایران و عراق به سرعت پیگیری می شود.”

وی روابط مالی و پولی بین دو کشور را از دیگر محورهای رایزنی های خود با الکاظمی عنوان کرد و گفت: “این موضوع پس از پیگیری نیاز به رسیدگی دارد”.

رئیس جمهور افزود: نکته دیگر این است که ما در آستانه اربعین حسینی هستیم و وضعیت تاج نه تنها برای هر دو کشور بلکه برای کل جهان است.

ریزی حفاظت از نمازگزاران را مهم توصیف کرد و گفت: “این امر محدودیتی در عراق ایجاد کرده است. درعین حال ، نخست وزیر وعده داده است که با توجه به اینکه طرفداران اباعبدالله می توانند از سفر حج استفاده کنند ، تا آنجا که ممکن است تعداد نمازگزاران را افزایش دهد.” . برای پیدا کردن. “

رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد روابط دو کشور افزایش یابد و با وجود خواسته های دشمنان دو کشور ، همیشه شاهد روابط خوب بین ایران و عراق باشیم.

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/06/16 <br /> این آگهی تا کنون 155084 بار مشاهده شده است <br /> تعداد کلیک: 75 “style =” margin-bottom: 3px؛  حداکثر عرض: هیچ؛  عرض: 100٪ “/></p></div>
</p></div>
</p></div>
<p>[ad_2]</p>

</div><!-- .entry-content -->

	
	
<footer class=

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *