قضات بیش از هر زمان دیگر خسته و شکننده هستند

[ad_1]

افشارات: داوران خسته و شکننده تر از قبل هستند / داوران در لیگ بعدی سرانجام به 80 نفر می رسندخلیج فارس: رئیس کمیسیون داوران فدراسیون فوتبال از ورود فناوری VAR در پایان نیم فصل دوم خبر داد و گفت: تعداد زیاد داوران یکی از مشکلات داوری است.

به گزارش خلیج فارس به نقل از مشرق؛ حداد افشاریان درباره ریشه یابی مشکلات و اشتباهات داوری در لیگ فوتبال ایران گفت: حساسیت بازی های لیگ آنقدر زیاد است که اظهارنظر عجولانه درباره داوری غیرممکن است و هر کلمه ای می تواند روی روند داوری تأثیر بگذارد ، به ویژه در هفته های اخیر “

وی روحیه داوران فعلی را بسیار شکننده و ضعیف عنوان کرد و گفت: داوران امروز بیشتر از قبل خسته شده اند و روحیه ضعیف تری دارند. فقدان امنیت روانی ، مالی و حقوقی قضات را برای انجام کار خود دشوار می کند.

رئیس کمیسیون داوران که این سخنان را در برنامه ورزشی بدون ویرایش رادیو گفتگو بیان کرد ، در مورد تعداد زیاد داوران در لیگ ایران نسبت به سایر لیگ ها گفت: 174 داور و کمک داور لیگ برتر کشور را قضاوت می کنند. تعداد زیاد داوران یک مشکل بزرگ است زیرا فاصله قاضی را طولانی می کند و خطا را افزایش می دهد. در حال حاضر هیچ راه حلی برای این مشکل نداریم.

افشارات تاکید کرد: برای لیگ برتر به 24 داور احتیاج داریم که در نهایت با کمک به 80 نفر می رسند ، دیگر نه! کاهش تعداد می تواند منجر به آموزش ، خدمات ، تشویق و تنبیه خوب هنگام قضاوت شود که در نهایت باعث افزایش کارایی می شود.

وی گفت: “ما به جای درآمد بالا ، به فوتبال احترام می خواهیم.” “این مشکلات و افراد تأثیرگذار در این زمینه فشار زیادی را به هیئت داوران وارد می کنند و ما چاره ای جز حل این مشکلات با قوه قضائیه نداریم.”

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با انتقاد از شرایط موجود ، این روزها را بدترین روزهای زندگی خود خواند و گفت: هیچ چیز بی جا نیست و اعضای کمیسیون داوران فقط فرصت طراحی سیستم داوری را دارند و هیچ توصیه زمانی

افشاریان به VAR گفت: اولین جلسه مربوط به واردات این فناوری در فدراسیون برگزار شد اما روند اجرای آن مدت زمان زیادی طول می کشد. در حال حاضر هیچ مشکلی غیر از مشکلات آموزشی و اداری وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: همه گروه های کاری روند مربوطه را دنبال می کنند و نامه به فیفا ارسال شده است که انتظار می رود در 9 ماه آینده یعنی در پایان نیم فصل دوم ، VAR در فوتبال ایران استفاده شود. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *