فائو 38 میلیون دلار علیه ملخ در شرق آفریقا – آفریقا می خواهد

[ad_1]

رم – سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو) به دنبال 38 میلیون دلار بودجه برای اجازه دادن به هواپیماها برای فعالیت بر علیه تعداد دیگر ملخ در شرق آفریقا است. بی بی سی گزارش داده است که موج جدیدی از انگلها به اتیوپی ، کنیا و سومالی حمله کرده و معیشت میلیون ها کشاورز را که از قبل با اثرات مخرب بیماری همه گیر Covid-19 و سیل شدید در منطقه دست و پنجه نرم می کنند ، تهدید می کند.
آخرین ارزیابی انجام شده توسط فائو نشان می دهد که دسته های زیادی به 11 شهرستان کنیا حمله کرده و به سواحل و تانزانیا می روند. در این سال ، تعداد بیشتری از جمعیت سال 2020 زمین های کشاورزی در اتیوپی و سومالی را ویران کرد.
این تنها سومین آلودگی ملخ در منطقه است که فقط یک سال به کمک سیکلون گاتی انجام می شود و طی چند روز معادل دو سال باران تولید می شود و خاک حاصلخیزی برای لاروها ایجاد می کند.
لورنت توماس ، معاون مدیرعامل فائو گفت: “آخرین باری که آفریقا شاهد نزدیک شدن موجی از ملخ به این مقیاس در ساحل بود ، دو سال و بیش از 500 میلیون دلار طول کشید تا دوباره تحت کنترل درآید.”
وی افزود: “این جهش حتی بیشتر است ، اما آفریقای شرقی آماده پایان دادن به آن است – به شرطی كه دولت ها بتوانند این هواپیماها را به پرواز درآورند.” (رسیدگی).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA