سیمان نرمال شد

[ad_1]

خلیج فارس: اتفاق عجیبی در بازار سیمان رخ داد. مردم در برخی از شهرها از جمله شاهرود و مشهد از کمبود سیمان خبر می دهند. این خبر همچنین توسط یکی از اعضای اتاق بازرگانی مشهد تأیید می شود که می گوید فروشندگان به هر نفر فقط پنج کیسه سیمان می دهند. به نظر می رسد سیمان نرمال شده است.

به گزارش تجارت نیوز ، در برخی از شهرها سیمان دوباره کمیاب است. طبق بررسی های انجام شده ، کارخانه های سیمان شاهرود و سبزوار تولید خود را متوقف کرده اند. کارخانه های سیمان تهران و ساوه نیز گفتند که به دلیل قطعی برق سیمان ندارند.

در مشهد سیمانی وجود ندارد. یکی از اعضای اتاق بازرگانی مشهد با اعلام این خبر گفت: قیمت هر بسته سیمان در شهر مشهد بین 65 تا 100 هزار تن است. سیمانی وجود ندارد و توزیع کنندگان مجاز سیمان را طبقه بندی کرده اند. آنها فقط پنج کیسه سیمان به ازای هر نفر می دهند!

محمدرضا حسینا ادامه داد: کمبود فقط یک بسته سیمان نیست. سیمان فله در مشهد یافت نمی شود. دلیل کمبود سیمان در شهرهای مختلف قطع برق است. تولید سیمان در شهرهای همجوار مشهد به کمتر از نصف رسیده است.

کمبود سیمان در زمانی ایجاد شد که حسین گفت مرز افغانستان به دلیل حضور طالبان که صادرات سیمان ایران به افغانستان را متوقف کرده بودند ، بسته شده است. در این شرایط دیگر بازار مجبور نیست با کمبود سیمان روبرو شود. اما ناکارآمدی مدیران منجر به آشفتگی در این بازار شده است. بنابراین حتی نیازهای داخلی نیز برآورده نمی شود.

حسینا گفت: پیش بینی می شود تا زمانی که قطعی برق ادامه داشته باشد ، تولید سیمان کاهش یافته و قیمت آن افزایش می یابد.

چندی پیش روزنامه جام جم از آشفتگی بازار سیمان خبر داد و نوشت: “اخبار نشان می دهد که در برخی مناطق کوهستانی و ییلاقی روستاهای کشورمان قیمت سیمان به 100000 تن رسیده است ، بنابراین یک روستایی از مازندران گفت که “من 10 کیسه سیمان پیدا کردم ، به بیشتر مغازه های سیمان در شهر کوهستانی کجور رفتم. آنها یا سیمان نداشتند ، یا هر کیسه سیمان بین 88000 تا 100000 تن بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.