سودان: تنش ها در دارفور پس از 155 کشته در درگیری های قبیله ای – آفریقا

[ad_1]

(ANSA-AFP) – كارتوم ، 19 ژانویه – آرامش و تنش نسبی امروز در سودان در منطقه دارفور پس از چند روز درگیری قومی كه موجب حداقل 155 تلفات ، زخمی های متعدد و دهها هزار آواره شده است ، احساس می شود. توسط محمد صالح ، رهبر قبیله فالاتا در جنوب دارفور و محمد عبدالله الدوما ، فرماندار ایالت ، به خبرگزاری فرانسه تأیید شد.

قبیله Fallata روز گذشته توسط قبیله Rizeigat در روستای Sadun مورد حمله قرار گرفت و حداقل 55 نفر کشته و 37 نفر زخمی شدند. صالح گفت: “امروز اوضاع در روستای ما در دارفور جنوبی آرام است. هیچ درگیری وجود ندارد. مردم از ترس بروز خشونت های جدید همچنان تنش دارند.”

به گفته محمد عبدالله الدوم Governor فرماندار ، درگیری های روز گذشته به دنبال درگیری های روز شنبه در ال جنینا ، پایتخت دارفور غربی رخ داد که در آن حداقل 100 نفر کشته و بیش از 130 نفر زخمی شدند.

بر اساس گزارش سازمان بشردوستانه نجات کودکان ، درگیری بین عشایر عرب و گروه قومی غیرعربی ماسالیت حدود 50،000 نفر را آواره کرده است.

مقامات دارفور غربی در این کشور منع رفت و آمد در این کشور را وضع کردند و نیروهایی از دولت موقت وارد شدند که اکنون پس از خروج از مأموریت مشترک صلح سازمان ملل و اتحادیه آفریقا ، امنیت منطقه به او سپرده شده است. الدومه گفت: “از روز یکشنبه هیچ درگیری رخ نداده است ، اما موارد سرقت به ویژه از خانه ها و مزارع افرادی که در اردوگاه آوارگان کرندینگ زندگی می کنند وجود داشته است.” وی افزود: “با گسترش نیروهای امنیتی به شهرهای ال جنینا و کردنینگ و اطراف آن ، اوضاع در این کشور آرام است.” (ANSA-AFP).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA