سرطان: ماکرون اولین “نسل بدون دخانیات” – اروپا را هدف قرار می دهد

[ad_1]

(آنسا) – پاریس ، 04 فوریه – تقویت پیشگیری از استعمال دخانیات و الکل بیش از حد ، با هدف ایجاد “نسل بدون دخانیات” در آینده: این هدفی است که امروز رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل ماکرون ، ارائه استراتژی ده ساله ضد سرطان خود را اعلام کرد ، با هدف کاهش تعداد مرگ و میر از 150000 نفر فعلی در سال به 100000 نفر. بنابراین سیگار کشیدن و الکل در قلب استراتژی سرطان فرانسه است.

ماکرون با تأکید مجدد بر قولی که در زمان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری منجر به الیز در سال 2017 شد ، گفت: “من امیدوارم که نسلی که در سال 2030 به 20 سال خواهد رسید ، اولین نسل بدون دخانیات باشد.” “قیمت ، گسترش فضاهای بدون دخانیات ، فعالیت های اطلاعاتی درباره سمیت آن” و همچنین کمک بهتر به کسانی که سیگار را ترک می کنند. برای ماکرون ، بسیج باید “از مدرسه” آغاز شود. در کل شیوع ویروس کرونا – فقط با 77000 مرگ در فرانسه – رئیس دولت از افزایش 20 درصدی بودجه سرطان خبر داد. آفتی که فراتر از آلپ همچنان شماره یک علت مرگ در میان مردان ، دومین عامل در میان زنان است.

بنابراین بودجه پنج سال اول برنامه ده ساله به 1.7 میلیارد یورو برای دوره 2021-2025 افزایش خواهد یافت.

امروز ، ماکرون از م Instituteسسه گوستاو روسو در Villejuf ، یکی از مشهورترین مراکز ضد سرطان در اروپا نزدیک پاریس بازدید می کند ، جایی که بسیاری از ایتالیایی ها نیز برای معالجه به آنجا رفتند تا در روز جهانی مبارزه با سرطان 2021 با کادر پزشکی و بیماران ملاقات کنند. (ANSA )

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA