روسیه ، مشت سختی علیه معترضین ناوالنی – اروپا

[ad_1]

آنجا پلیس روسیه بسیاری از طرفداران مخالف الکسی ناوالنی را دستگیر کرده است، پس از فراخوان وی در اعتراض به رئیس جمهور ولادیمیر پوتین به خیابان ها آمد بیش از 3400 پلیس اعتراضات را متوقف کردند. این را سازمان غیردولتی Ovd-Info در توییتر اعلام کرد. مقامات وعده داده بودند كه هشدار شدیدی در مورد وقایع عمومی غیر مجاز “بلافاصله سرکوب خواهند شد”. طرفداران ناوالنی گفتند که اولین اعتراضات در خاور دور و سیبری از جمله ولادیوستوک ، خاباروفسک و چیتا برگزار شد ، جایی که چندین هزار نفر به خیابانها ریختند.

آخر هفته آینده ما اعتراضات جدیدی را در سراسر کشور برگزار خواهیم کرد. الکسی ناوالنی باید بلافاصله از چنگ قاتلانش آزاد شود و خواسته های کاملاً عادلانه ما برآورده شود. “لئونید ولکوف ، هماهنگ کننده شبکه منطقه ای صندوق مبارزه با فساد ناوالنی ، در توییتر گفت.

در مرکز مسکو در میدان پوشکینسکایا ، پلیس برای جلوگیری از تظاهرات حمایت از الکسی ناوالنی ، حریف ، تعداد زیادی توقف حتی با روش های بی ادبانه انجام داد. روزنامه نگار ANSA در سایت از جمله ، او شاهد دستگیری پسری در حدود 12 سال بود. درگیری بین معترضان و پلیس ویژه در مسکو ، نبش بلوار پتروفکا و استراستنوی گزارش شده است. این را RBK گزارش داد ، که یک ویدیو را منتشر کرد. پلیس از باتوم استفاده می کند.

تظاهرکنندگان ، که تاکنون تعداد آنها زیاد نیست ، علیه پلیس فریاد می زنند “فاشیست ها ، فاشیست ها”. میدان پوشکینسکایا در مرکز مسکو مملو از معترضین برای تظاهرات حمایت از الکسی ناوالنی مخالف است. این توسط خبرنگار ANSA در محل تایید شد. نه تنها میدان ، بلکه خیابان های همجوار نیز مملو از جمعیت است. رانندگان در مقر Tver مانند تظاهرات بلاروس علیه رئیس جمهور الكساندر لوكاشنكو در ماه های اخیر در حمایت از شاخ بازی می كنند.

در مسکو ، پلیس شروع به متوقف کردن معترضین علیه ناوالنی حتی قبل از آغاز رسمی اعتراض به دستگیری دشمن کرد. طبق رسانه آنلاین Meduza ، نزدیک به 20 نفر در نزدیکی میدان پوشکین متوقف شدند. کارگزاران کسانی را که پلاکاردهایی با شعارهای مخالف مخالفان مانند “آزادی برای زندانیان سیاسی” دارند ، بازداشت می کنند.

اولین تظاهرات علیه دستگیری رقیب اصلی پوتین ، الکسی ناوالنی ، در شرق روسیه آغاز شد ، جایی که اولین دستگیری ها در ولادیووستوک و خبروفسک ثبت شد.

فارنس “با نگرانی دستگیری صدها معترض که به خیابان های چندین شهر روسیه آمده و خواستار آزادی ناوالنی شدند.“ما او را در توئیتی از Farnesina خواندیم ، وی افزود:” ما همچنان خواستار آزادی فوری وی هستیم و انتظار داریم حقوق وی احترام گذاشته شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *