راز خودکشی یک کارمند ژاپنی

[ad_1]

خلیج فارس: یک کارمند وزارت دارایی ژاپن در سال 2018 به دلیل فشار شدید مقامات عالی رتبه برای دستکاری در پرونده همسر شینزو آبه نخست وزیر سابق خودکشی کرد. اکنون عذاب وجدان علت خودکشی اعلام شده و ماجرای این رسوایی فاش شده است.

نیویورک تایمز گزارش داد که یکی از کارمندان وزارت دارایی ژاپن به دلیل ادعای دستکاری در پرونده خرید املاک توسط آکی آبه ، همسر شینزو آبه ، نخست وزیر وقت ژاپن ، در تلاش برای تغییر قدرت خودکشی کرد . وی به دفتر نخست وزیری و حذف دیوان سالاری ژاپن در دوره خود اشاره می کند.

توشیو آکاگی قبل از خودکشی به همسرش گفت که پرونده ای تنظیم کرده که نشان می دهد مجبور به دستکاری اسناد مربوط به یک رسوایی سیاسی در ژاپن شده است. همسر آکاگی اکنون برای اثبات آن در نبرد دادگاه پیروز شده است.

به گزارش عصر ایران ، وقتی توشیو آکاگی همسرش ماساکو آکاگی را در بهار 2018 کشت ، یادداشتی در مورد او گذاشت که همسرش را در مسیر رویارویی با قدرتمندترین سیاستمداران ژاپن قرار داد.

توشیو به همسرش نوشت که مجبور شد اسناد مربوط به خرید ملک توسط همسر شینزو آبه نخست وزیر سابق را تغییر دهد که در سال 2017 به یک رسوایی سیاسی و ملی در ژاپن تبدیل شد. توشیو آکاگی می نویسد که گناه ناشی از این اقدام باعث خودکشی وی شده است.

شینزو آبه ، نخست وزیر وقت ژاپن و همسرش آکی آبه در سال 2020 – در سال های اخیر ، خرید املاک توسط آکی آبه به یک رسوایی ملی تبدیل شده است / عکس: خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

شینزو آبه و همسرش آکی آبه

توشیو آکاگی قبل از مرگ به همسرش نوشت که وی پرونده کامل تری را علاوه بر پرونده جعل تهیه کرده و اسناد و مدارک مربوط به تغییر و جعل خرید ملک را تهیه کرده است.

ماساکو آکاگی در تحقیقات دولت درباره خودکشی توشیو در مورد این پرونده چیزی نگفت و همچنین از محتوای اظهارات و اظهارات قبلی همسرش اطلاع نداشت.

وی سپس مبارزه تنهایی و زنانه خود را برای یافتن حقیقت و دریافت غرامت از محل کار همسرش آغاز کرد.

این هفته ، جواب مبارزات او پایان یافت. روز سه شنبه ، دولت یک پرونده 500 صفحه ای منتشر کرد که در آن روابط همسرش با مقامات وزارت دارایی شرح داده شده است. اسنادی مانند ایمیل و شواهد دیگری که توشیو قبل از مرگ خود ساخته است.

وی با تحقیق ماساکو آکاگی در مورد عدالت ، انحصار شفافیت را برای دولت ایجاد کرد ، که اغلب داوطلبانه و فعالانه قوانین شفافیت خود را نقض می کرد.

در حالی که اکنون همه افراد از محتوای کلی پرونده و دستکاری آن آگاه هستند ، اما موارد خودکشی و مرگ توشیو آکاگی همچنان یک راز است.

با این حال ، در فشار شدید به توشیو آکاگی برای پنهان کردن رابطه آکی آبه ، همسر با سابقه ترین نخست وزیری ژاپن ، در یک معامله زمین مدرسه ، شکی نیست. بر اساس این معامله ، همسر شینزو آبه ، که مدیر افتخاری همان مدرسه نیز بود ، در پایان سال 2015 زمین مدرسه را با قیمت بسیار پایین تر از حد معمول خریداری کرد. این مشکل در سال 1396 به یک رسوایی ملی تبدیل شد و عواقب آن ادامه داشت. هنوز برای مقامات ژاپنی نگران کننده است.

داستان رسوایی با همسر شینزو آبه هنگام خرید املاک و مستغلات

حدود چهار سال پیش ، در زمان ریاست جمهوری شینزو آبه ، خبرگزاری های ژاپنی و جهانی از معامله با 8،770 متر مربع زمین مدرسه به ارزش یک میلیون و 260 هزار دلار در سال 1394 خبر دادند و اعلام کردند که هزینه این مدرسه کمتر از 14 درصد ارزش آن است. خریداری شده اند

دو سال پس از معامله زمین ، نوبوهیسا ناگاوا ، رئیس اداره مالیات ژاپن ، استعفا داد و باعث مخالفت اعضای مخالف شد تا درهای همسر نخست وزیر آبه را باز کنند.

در آن زمان ، بسیاری ادعا می کردند که مدیر و مسئولان مدرسه که برای همسر آبه شناخته شده است ، در فروش زمین نقش داشته اند.

یک سال پس از معامله زمین در سال 2016 ، وزارت دارایی ژاپن مدارکی از خرید زمین را به پارلمان ارائه کرد ، اما یک سال بعد گروهی از رسانه های ژاپن گزارش دادند که پرونده جعل شده و نام همسر نخست وزیر وقت از پرونده حذف شده است. .

احزاب مخالف در پارلمان حاکم ژاپن همزمان جلسات پارلمان را تحریم کردند تا واقعیت ها از طریق بحث روشن شود.

آنها همچنین خواستار حضور وزیر دارایی سابق ژاپن برای تحقیقات بیشتر و شهادت در پارلمان شدند.

شینزو آبه که پیش از این قول داده بود نام همسر وی در این پرونده اعلام نشود ، از درآمد و مجلس عذرخواهی کرد و وزیر دارایی جدید را مقصر معامله زمین دانست و گفت از او خواسته است که پرونده را بررسی کند. و مسئولیت آن را بر عهده بگیرید.

رسوایی ناتمام

این پرونده سوالات ناخوشایندی را در مورد جانشین فعلی شینزو آبه ، یوشیهیده سوگا ، وزیر دارایی فعلی تارو آسو و شخص نخست وزیر سابق ژاپن ، شینزو آبه ایجاد می کند. این پرونده می تواند موقعیت نخست وزیر فعلی ژاپن یوشیهیده سوگا را که به دلیل سو mis مدیریت ولیعهد متزلزل شده است ، تضعیف کرده و آینده سیاسی شینزو آبه را لکه دار کند. آبه سال گذشته به دلیل بیماری جزیی استعفا داد و اکنون شایعات مبنی بر انتظار وی برای بازگشت به قدرت منتشر شده است.

اگرچه دولت ژاپن پرونده را به مقامات مربوطه ارجاع داده است ، اما همچنان از بزرگترین موضوع پرونده اجتناب می کند و مسئله این است که دقیقاً چه کسی مسئول چنین رویدادهایی است؟

وقتی اسناد این حادثه به دفتر حقوقی خانم آکاگی رسید ، نام بسیاری از افراد پرونده با برچسب های سیاه ضخیم پوشانده شد.

توبیاس هریس ، متخصص مرکز توسعه آمریکایی و نویسنده کتابی درباره آبه ، گفت: “با این حال ، چاپ مجدد گسترده این پرونده پیامدهای سیاسی جدی برای سوگا ، دبیر ارشد وقت دولت آبه و جانشین منتخب وی دارد. “آس ، به عنوان وزیر دارایی فعلی ، یادآوری می کند که پرونده رسوایی هرگز به پایان نرسید و مقامات به دلیل تمرکز بر سایر موضوعات ، به تدریج آن را بررسی می کنند.

هریس گفت: “هنوز سوال این است كه آیا افراد ناشناس از سطوح بالاتر سیاسی در این پرونده دخیل بوده اند؟” یا “این باید قسمت دیگری از برنامه تمرکززدایی در این مورد باشد.”

به دنبال سانسور امنیت و تغییر اطلاعات پرونده ، هیچ مدرک روشنی مبنی بر دخالت مقامات عالی رتبه در پرونده وجود ندارد و هیچگونه جریمه ، مجازات یا اقدام قانونی علیه متخلفان صورت نگرفته است.

ایزورو ماکیهارا ، استاد دانشگاه توکیو گفت: “این اسناد و افشای مطالب این پرونده س questionsالات زیادی را در مورد سبک حکومت در دوران آبه ایجاد کرد.” وی افزود: آبه برای تغییر قدرت در دفتر نخست وزیری و پرهیز از بوروکراسی نهادهای تحت کنترل دولت تلاش و اقدامات بسیاری کرده است.

مکی حارا گفت: “این پرونده به وضوح مشکلات ناشی از ساختار دولت آبه را نشان می دهد.” با اشاره به اینکه سوگا و دولت او خط دولت قبلی را ادامه می دهند ؛ وی افزود: اگر اکنون این ساختارها تغییر کرده باشد باید تعجب کنیم.

یاسومی ساوا ، استاد روزنامه نگاری در دانشگاه سنشو توکیو که طرفدار شفافیت بیشتر دولت است ، گفت: “آنچه در معامله زمین نادر است ، تأیید دولت و پذیرش” دستکاری در اسناد دولتی “است.

از نظر تئوری ، این قانون ژاپن را ملزم می کند که اسناد را در بسیاری موارد در دسترس عموم قرار دهد ، اما در حقیقت دادخواست ها اغلب با موانعی روبرو می شوند و دادگاه ها تمایلی به اعمال فشار بر مقامات برای اجرای قانون ندارند.

ساوا گفت: “قضات ترجیح می دهند تصمیمات ساده بگیرند تا تصمیمات مفید یا عملی برای افراد.”

سرانجام قاضی آکاگی از دولت خواست که پرونده را تهیه و تشکیل دهد ، اما قاضی وقت نیز تصمیم دولت را تأیید کرد.

توشیو آکاگی در سال 2017 در دفتر مالی منطقه کانسای مشغول به کار بود ، زمانی که خود را در مرکز رسوایی خرید املاک و مستغلات یافت که تهدید بزرگی برای برکناری آقای آبه بود.

آبه همان سال در یک سخنرانی در پارلمان ژاپن قول داد که اگر همسر وی یا همسرش در مورد معامله زمین مدرسه با او تماس بگیرد ، استعفا می دهد.

شواهد بعدی نشان می دهد که بلافاصله پس از حادثه ، توشیو آکاگی برای دستکاری در اسنادی که می تواند رهبر ژاپن را محکوم کند ، تحت فشار شدیدی قرار داشته است. او در برابر این تلاش ها مقاومت کرد ، اما سرانجام رئیس بی رحم او تسلیم شد.

یک روز در مارس 2018 ، پس از بازگشت به خانه ، ماساکو آگاجی بدن بی جان توشیو و یادداشت او را پیدا کرد. یادداشت کتبی ابراز گناه نسبت به اقدامات وی در دستکاری پرونده.

خانم آکاگی روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: “همسرم عذاب وجدان داشت زیرا مسئول دستکاری مدارک بود و نمی توانست از پس آن برآید.”

چند ماه بعد در ژوئن 2018. وزارت دارایی تحقیقات در مورد دستکاری پرونده را به اتمام رسانده و جریمه های کمی را به مقامات شرکت کننده تحمیل کرده است. البته بسیاری از آنها کمی دیرتر ارتقا یافتند.

با این حال ، هیچ یک از مطالعات توضیحی در مورد خودکشی آکاگی ارائه نداده است.

پس از مرگ آکاگی ، همسرش خواستار جبران خسارت از دفتر سابق خود شد و گفت که خودکشی وی باید در رده کار قرار گیرد.

دفتر آقای آکاگی در سال 2019 با این درخواست موافقت کرد و فرم رسمی درخواست همسر کارمند خودکشی را ارائه داد ، اما خانم آکاگی از ارائه دلیل منطقی برای خودکشی شوهرش خودداری کرد و دولت پرونده را تأیید یا رد کرد. آکاگی امتناع کرد.

سال گذشته ، خانم آکاگی تصمیم گرفت پرونده خود را به دادگاه بکشاند و 110 میلیون ین ژاپن (1 میلیون دلار) برای خودکشی شوهرش درخواست کند. در آن زمان ، وی برای تحت فشار قرار دادن مقامات ، یادداشت خودکشی همسرش را منتشر کرد.

وی روز پنجشنبه گفت: “من این راه را طی کردم تا مطمئن شوم که هیچ کارمند عادی توسط شوهرم به مرگ رانده نخواهد شد.”

ماساکو آکاگی افزود که کار او انجام نشده است و آسو وزیر دارایی را مقصر مرگ همسرش دانست و گفت همسرش معتقد است که او از نخست وزیر و همسرش دفاع می کند.

آسو گفت که او قصد ندارد از وزارتخانه بخواهد تحقیقات جدیدی را درباره این پرونده آغاز کند یا اطلاعات درز کرده را فاش کند. آکاگی گفت: “دارایی ها و دارایی ها نباید تصمیم گیرنده باشند.” : آنها کسانی هستند که باید پاسخگو باشند و مورد آزار و اذیت قرار گیرند. “آنها قادر نیستند بگویند که آیا باید تحقیق انجام شود.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *