رئیس قوه قضائیه از زندان دماوند بازدید کرد

[ad_1]

خلیج فارس: رئیس قوه قضائیه صبح جمعه (19 شهریور) از زندان دماوند دیدن کرد ، از قسمت های مختلف زندان دیدن کرد ، با تعداد زیادی از زندانیان به صورت رودررو صحبت کرد و مشکلات آنها را جویا شد.

به گزارش خلیج فارس به نقل از تسنیم ، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای صبح امروز جمعه 19 شهریور به مدت سه ساعت از نقاط مختلف زندان دماوند بازدید کرد.

در این بازدید ، رئیس قوه قضائیه ضمن صحبت رودررو با تعداد زیادی از زندانیان ، در مورد دلیل محکومیت آنها و مدت زمان گذراندن در زندان و همچنین سلامت و تغذیه زندان س questionsالاتی مطرح کرد.

زندانیان زندان دماوند همچنین از رئیس قوه قضائیه که خود را وقف بازدید صبح روز جمعه از زندان کرد ، تشکر کردند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی ایجی در دیدار با زندانیان اظهار امیدواری کرد که زندان بازگشتی به جامعه باشد و فردی که یکبار زندان را تجربه کرده بود ، دیگر این تجربه تلخ را تکرار نکند.

رئیس قوه قضائیه گفت: زندان نباید به معنای واقعی کلمه “بازداشتگاه” باشد ، بلکه باید محلی باشد که فرد بتواند در آن جامعه اجتماعی شود و به جامعه بازگردد.

رئیس قوه قضائیه ، پس از آنکه یکی از زندانیان اعلام کرد برای چهاردهمین بار به زندان می آید ، گفت: “در قلب من است که مردی را ببینم که در میانسالی 14 بار زندانی شده است و یک مرد جوان. لازم است همه این افراد برنامه ریزی شود تا بتوان آنها را اصلاح کرد و شرایطی ایجاد کرد که به زندان بازنگشتند. قوه قضائیه و سایر نهادها در این زمینه مسئول هستند و باید کار خود را انجام دهند. زندانیان و خانواده های آنها نیز باید نقش داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای با بیان اینکه وقتی فردی به زندان می رود خانواده اش بیشترین آسیب را می بیند ، به زندانیان می گوید: اجازه ندهید خانواده های شما در این زمینه آسیب ببینند.

“واکسیناسیون زندانیان” موضوع دیگری بود که رئیس قوه قضائیه در گفتگو با زندانیان متوجه شد به گفته زندانیان زندان دماوند ، دو دوز واکسن علیه تاج دریافت کرده اند.

س Anotherال دیگری که رئیس قوه قضائیه از زندانیان در حین گفتگو می پرسد این است که آیا قضات از زندان دیدن می کنند و با زندانیان صحبت می کنند؟

با حضور رئیس قوه قضائیه ، زندانیان همچنین از برخی از زندانبانان زندان دماوند تشکر کردند که به گفته زندانیان به طور شبانه روزی با خانواده خود برای جلب رضایت شاکیان تلاش کردند و در نتیجه حتی متحمل هزینه های مالی شدند.

زندانیان به رئیس قوه قضائیه گفتند که به دلیل چنین ارتباطاتی ، برخی از زندانبانان همه زندانیان و خانواده های آنها را شخصاً می شناسند.

حضور در کارگاه اشتغالزایی زندان دماوند و مشاهده فعالیت های زندانیان در آن سمینار بخشی دیگر از دیدار محسنی اوهی امروز با حجت الاسلام والمسلمین مسلمان بود.

رئیس قوه قضائیه در جریان بازدید خود از این بخش ، آماری از میزان اشتغال زندانیان درخواست کرد که مقامات سازمان زندان در پاسخ به آنها گفتند: میزان اشتغال زندانیان در استان تهران در سال گذشته 54 درصد بوده است که امسال افزایش چشمگیری داشته است. ماههای اخیر این میزان به 68 درصد رسید ، در حالی که هدف زندانها از ایجاد شغل برای زندانیان یک شاخص 80 درصد است.

رئیس سمینار اشتغال در دماوند که زندانی نیز بود ، گفت که زندانیان فعال در این کارگاه روزانه درآمد کسب می کردند. این یکی از با کیفیت ترین و پرفروش ترین محصولات موجود در بازار است و هست.

در بخشی دیگر از این دیدار ، حجت الاسلام المسلمین محسنی اجی تأکید کرد که زندانیان باید هرچه می خواهند بنویسند و درخواست کنند ، تأکید کرد که هریک از این نامه ها با دقت مورد بررسی قرار می گیرد.

در این رابطه ، رئیس قوه قضائیه به قوه قضاییه و سازمان زندان ها دستور می دهد تا به درخواستهای فردی زندانیان رسیدگی و به سرعت پاسخ دهند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای امروز در پایان حضور خود در زندان دماوند از زندانبانان و زحمات آنها که مورد استقبال زندانیان قرار گرفت تشکر کرد و به آنها توصیه کرد که پیوسته خدا را رعایت کنند و در اعمال خود حضور داشته باشند. و مراقب باشید اجازه نده کسی گم بشه

طی دو ماه و نیم گذشته ، رئیس قوه قضائیه بارها توصیه ها و دستورالعمل های متعددی در طول بازدیدهای میدانی و ملاقات با کارکنان دادگستری کشور مبنی بر لزوم رسیدگی به وضعیت زندانیان و بازداشت شدگان و تأکید بر اجرای حبس و کاهش جمعیت جنایتکار “بازدید از روسای دادگستری ، دادستان ها و قضات زندان در سراسر کشور” ، “ارتباط شخصی و مستقیم با زندانیان و رسیدگی به مشکلات و مشکلات آنها” و “رسیدگی به وضعیت خانواده های زندانیان نیازمند” ، از جمله توصیه های مکرر محسنی اژه ای اخیراً بوده است

بازدید از زندان دماوند چهارمین دیدار رئیس قوه قضائیه از زندانیان کشور در هفتاد و یکمین روز خدمت به عنوان قاضی بود. پیشتر در دو ماه گذشته ، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای نیز در زندانهای مرکزی ایلام و رجایی شهر کرج حضور داشتند. مشکلات و مشکلات آنها از نزدیک زیر نظر گرفته شد.

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/06/16 <br /> این آگهی تا کنون 74910 بازدید داشته است <br /> تعداد کلیک: 42 “style =” margin-bottom: 3px؛  حداکثر عرض: هیچ؛  عرض: 100٪ “/></p></div>
</p></div>
</p></div>
<p>[ad_2]</p>

</div><!-- .entry-content -->

	
	
<footer class=

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *