دو برابر شدن حجم اقتصاد در 10 سال آینده

[ad_1]

خلیج فارس: دولت امارات متحده عربی امروز (یکشنبه) برنامه اصلاحات اقتصادی و اجتماعی را با هدف جذب نیروی متخصص ، تغییر قوانین مهاجرت و افزایش سرمایه گذاری برای دو برابر شدن اقتصاد کشور تا سال 2030 اعلام کرد.
دولت امارات متحده عربی روز یکشنبه (امروز) برنامه بزرگی را برای تحریک اقتصاد و آزادسازی قوانین سختگیرانه اعلام کرد. اقامت برای مهاجران در خارج گزارش شده است.

طرح امارات برای جذب استعدادهای خارجی در دهه های آینده نشان دهنده درگیری روزافزون این کشور با سایر شیوخ خلیج فارس است که به طور فزاینده ای سیاست های “حمایتی” اقتصادی را در جهت تنوع بخشیدن به اقتصاد نفتی خود دنبال می کنند. و

اما امارات متحده عربی که امسال پنجاهمین سالگرد تاسیس خود را جشن می گیرد ، به دنبال تسریع اصلاحات اقتصادی و اجتماعی خود برای جهش بزرگ اقتصادی در همه گیری پس از کرون است.

عبدالله بن طاوک ، وزیر اقتصاد امارات متحده عربی امروز (یکشنبه) در اولین کنفرانس مطبوعاتی مهم دولت از زمان شیوع ویروس کرونا در دبی وعده داد که دولت سال آینده 13.6 میلیارد دلار به طور مستقیم در اقتصاد این کشور سرمایه گذاری می کند. در مجموع ، دولت امارات متحده عربی قول 150 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در اقتصاد تا سال 2030 را داده است.

عبدالله بن طاوک ، وزیر اقتصاد امارات متحده عربی در کنفرانس مطبوعاتی امروز در دبی / 5 سپتامبر 2021 / آسوشیتدپرس

امارات متحده عربی: دو برابر شدن حجم اقتصاد در 10 سال آینده

یکی از تغییرات برنامه اقتصادی جدید امارات تغییر قوانین روادید و اقامت برای صدها هزار کارگر خارجی از آفریقا ، خاورمیانه و دیگر کشورها است.

از زمان تأسیس امارات در سال 1971 ، امارات متحده عربی اقامت اتباع خارجی در امارات را منوط به اشتغال آنها کرده است و به کارفرمایان اختیارات بیشتری می دهد و کارگران خارجی را مجبور به ترک کشور به محض از دست دادن شغل خود می کند.

اما بر اساس اصلاحات جدید ، نیروهای خارجی مستقر در امارات متحده عربی سه ماه فرصت خواهند داشت تا پس از اخراج به دنبال شغل دیگری باشند و به والدین زیر 25 سال اجازه می دهد تا ویزای فرزندان خود را حمایت کنند (طبق قانون قبلی ، حداکثر سن برای کودکان 18).) و محدودیت های روادید برای بیوه ها و افراد مطلقه را کاهش دهید.

وزرای اقتصاد ، تجارت خارجی و کابینه امارات متحده عربی همچنین امروز در یک کنفرانس خبری در دبی تاکید کردند که دولت ابوظبی از طریق توافقات تجاری بزرگ با اسرائیل ، ترکیه ، انگلستان به دنبال افزایش دو برابری اقتصاد در دهه آینده است. اندونزی و دیگر کشورها.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *