دستگیری مزاحمت اینترنتی در دشتستان

[ad_1]

کد خبر: 418855

تاریخ ثبت نام: 1400/6/29 17:28

نظرات تایید شده: 0

خلیج فارس: فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان از شناسایی عامل مزاحمت اینترنتی خبر داد و گفت: متهم با ایجاد صفحه جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام باعث ایجاد مزاحمت و تهمت شاکی شد.

دستگیری مزاحمت اینترنتی در دشتستان

به گزارش خلیج فارس ؛ سرهنگ فرهاد آراوند گفت: در پی ارجاع یک شهروند به پلیس فتا در خصوص ایجاد حساب کاربری جعلی به نام همسرش در شبکه اجتماعی اینستاگرام و سوء استفاده از تصاویر وی ، در این رابطه پرونده اصلی با هماهنگی قوه قضائیه و شاکی در دستور کار کارشناسان پلیس فتا.

وی ادامه داد: با توجه به اسناد ارائه شده توسط شاکی و تحقیقات اولیه و اقدامات تخصصی انجام شده توسط تیم کارشناسان این پلیس ، مشخص شد که متهم از شبکه اجتماعی اینستاگرام برای ایجاد پروفایل جعلی و انتشار عکس های شخصی استفاده کرده است. از شاکی و تحریک توهین. “کرامت او بازگردانده شده است.

رئیس پلیس در داشکت ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع ، کارآگاهان پلیس فتا متهم را با تحقیقات فنی و پلیسی ویژه شناسایی و با هماهنگی قوه قضائیه دستگیر کردند. من سعی کردم صفحه ای با تصویر و هویت همسرش ایجاد کنم و فکر نمی کردم که شناسایی و دستگیر شوم.

آراوان در مورد سوء استفاده از عکس های نمایه کاربر یا عکس های ارسال شده توسط افراد در فضای مجازی ، گفت: “ارسال عکس های شخصی در فضای مجازی به طور ناخواسته به برندگان دلیلی برای سوء استفاده از انواع عکس ها و فیلم ها می دهد.” توجه می کند که در مواد 744 و 745 مجازات اسلامی آمده است. قانون ، مجازات ها ، تصاویر ، فیلم ها و سایر داده های کاربران در فضای مجازی توسط قانونگذار محافظت می شود و کسانی که برای انتشار محتوای افراد اقدام می کنند ممکن است تحت شرایط خاصی مجرم شناخته شوند.

در نهایت ، وی وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir را ارائه کرد و از کاربران خواست تا از مطالب آموزشی موجود در این سایت استفاده کنند و در صورت موارد مشکوک و جنایی ، لطفاً از طریق سیستم اورژانس پیوند واکنش سایبری با ما تماس بگیرید. اشتراک گذاری

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/06/16 <br /> این آگهی تا کنون 391586 بار مشاهده شده است <br /> تعداد کلیک: 151 “style =” margin-bottom: 3px؛  حداکثر عرض: هیچ؛  عرض: 100٪” /></p></div>
</p></div>
</p></div>
</p></div>
</div></div>
</td>
</tr>
<tr>
<td valign=

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *