در صورت داشتن کارت واکسن ، خدمات بانکی و مسافرتی دریافت کنید

[ad_1]

خلیج فارس: وزیر بهداشت با تأکید بر واکسیناسیون عمومی کرونر گفت: در آینده ملاک ارائه خدمات در هتل ها و بانک ها و تهیه بلیط هواپیما و اتوبوس ارائه کارت واکسیناسیون خواهد بود ، بنابراین اگر فردی واکسینه نشده است ، بسیاری از این خدمات قابل ارائه است. “متوجه نشو.

بر اساس گزارش خلیج فارس به نقل از ایسنا ؛ دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از بیمارستان گلستان اهواز امروز (5 شهریور) گفت: هدف از این سفر بررسی مسائل بهداشتی است. از صبح امروز از بیمارستان رازی اهواز و چندین مرکز واکسیناسیون بازدید کردیم. یکی از حسین های اهواز به مرکز واکسیناسیون تبدیل شد و همه نیروهایش انسانی بودند و تنها یک ناظر از دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این مرکز حضور داشت.

وی افزود: مرکز واکسیناسیون دیگری با همکاری بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی اهواز راه اندازی شده است. در همه این مراکز ، مردم خدمات را به خوبی و بدون صف دریافت می کردند.

وزیر بهداشت با اشاره به بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی روستایی گفت: سیاست اصلی ما این است که بیشتر روی سلامت کار کنیم ، زیرا بهداشت کار اصلی است و هر کاری که در این زمینه انجام شود نتایج خوبی به دست می آید.

وی با بیان اینکه حدود 3 هزار بیمار در بیمارستان های خوزستان بستری هستند ، افزود: در اهواز نیز مانند برخی شهرهای دیگر وضعیت قرمز شده است. بیمارستان گلستان اهواز دارای حدود 12 واحد مراقبت های ویژه است و با هزار تخت یکی از بزرگترین بیمارستان های کشور است ، یک چهارم تخت های این بیمارستان برای بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب طراحی شده است.

آین اللهی گفت: “میزان داروها ، اکسیژن و مراقبت از بیمار خوب است ، اما مردم باید بدانند که تنها راه کنترل بیماری از طریق واکسیناسیون است.” خوشبختانه رئیس جمهور گفت واکسن های کافی تولید و وارد می شود.

وی گفت: “امروز به هر طرف که نگاه کنید ، موج احساسات محافظتی جاری است ، بنابراین ما باید این کار را سریع و قدرتمند انجام دهیم.”

وزیر بهداشت گفت: گاهی دیده می شد که برخی افراد واکسن خاصی می گویند اما هر واکسنی که وزارت بهداشت معرفی می کند خوب است و مردم به مارک خاص واکسن توجه نمی کنند.

وی افزود: هفته آینده واکسن های بیشتری وارد می شود و در نظر داریم تا پایان دهه فجر در کشور واکسینه کنیم و همه افراد واکسینه شوند.

آیین اللهی گفت: برخی اوقات شایعاتی مبنی بر خوب نبودن واکسن وجود دارد ، در حالی که تزریق واکسن اجباری است و توصیه می شود که همه افراد واکسن را دریافت کنند. ، ممکن است بسیاری از این خدمات را دریافت نکنند.

وی با اشاره به افرادی که از حضور در مراسم و بستری شدن برخی بیماران در بیمارستان گلستان اهواز رنج می برند ، گفت: بدترین شرط برای انتقال بیماری زمانی است که چیزی می خورید و می نوشید ، زیرا در این شرایط ماسک برداشته می شود و بیماری برداشته می شود. منتقل می کند “ما ویروس را نمی بینیم ، بنابراین این برای ما مشکل است.

وزیر بهداشت افزود: امروز ما در بحران هستیم و باید با بحران مقابله کنیم. هنگامی که زلزله یا سیل رخ می دهد زیرا با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است ، مردم با آن برخورد می کنند و از خطر اجتناب می کنند ، اما تاج مرموز و نامرئی است. هر کسی که قبلاً عروق کرونر نداشته است می تواند آلوده شود ، بنابراین مردم باید از حضور در مراسم خودداری کنند.

وی با اشاره به شرایط بیمارستان گلستان اهواز گفت: همکارانی در این بیمارستان هستند که امسال یک روز و نیم مرخصی نگرفته و چهره آنها خسته است. این مدافعان سلامتی جان خود را دادند و شهدای عزیزی را فدا کردند که من از آنها سپاسگزارم.

عین اللهی با تبریک این روز به داروساز و ارزیابی داروسازان گفت: ما شرکت های دارویی خوبی در کشور داریم و توانسته ایم داروهای زیادی را در کشور تولید کنیم. طبق فرمایش مقام معظم رهبری ، تولید داخلی باید مورد حمایت قرار گیرد و ما از داروسازان برای افزایش تولید داخلی داروها و تجهیزات و دستیابی به خودکفایی حمایت ویژه ای خواهیم کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *