درآمد “صفر” پرسپولیس از پنج قهرمانی

[ad_1]

بیستمین دور مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران تکمیل شد پرسپولیس به پنجمین فصل متوالی برای قهرمانی بگذارید این مسابقات بیاید. سرخپوشان پایتخت که فصل گذشته نیز به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده بودند ، با وجود اینکه در حال تکرار موقعیت خود هستند ، همچنان از نظر مالی مشکل دارند.

لیگ فوتبال ، که سالهاست بازیگران فوتبال باشگاهی کشور را به عنوان یک نهاد مستقل اداره می کند ، همچنان در تأمین بودجه باشگاه های وابسته با مشکل مواجه است.

بر خلاف اکثر قهرمانان فوتبال جهان ، پرسپولیس به جز حامیان مالی خود هیچ تمکن مالی ندارد.

سازمان لیگ فوتبال موظف است درآمد خود را از تبلیغات اکولوژیکی بازیهایی که در لیگ برتر انجام داده است طبق مقررات داخلی بین تیمهای لیگ برتر تقسیم کند.

به گفته مدیران اکثر باشگاه ها ، پولی که فصل گذشته هرگز به آنها پرداخت نشد ، بنابراین درآمد تیمی مانند پرسپولیس که قهرمانی خود را برای پنجمین بار در لیگ برتر تکرار کرد ، “صفر” است.

پرسپولیس برای قهرمانی در لیگ برتر هیچ درآمدی دریافت نمی کند در حالی که در کشورهای دیگر جوایز ویژه ای برای تیم های فاتح جام وجود دارد.

آخرین رقابت بین المللی که در سال 2021 به پایان رسید ، کوپا آمریکا بود که آرژانتین برنده آن شد. برای ارزیابی قهرمانی منطقه ای ، آلبی سلسته با 10 میلیون دلار پاداش دریافت کرد.

پیش از این ، ایتالیا قهرمان یورو 2020 شد که 28 میلیون و 250 هزار یورو برای فدراسیون این کشور به ارمغان آورد. مسابقات قهرمانی فوتبال نه تنها با تیم های ملی و بازی های بین المللی بلکه با فوتبال باشگاهی در هر کشور به پایان می رسد.

چرا به تیم قهرمان ایران پاداش نمی دهند؟  /

سری A ایتالیا 94 میلیون یورو به اینتر برای فصل 2021-2020 اهدا کرد.

اتلتیکو مادرید همچنین 67 میلیون یورو برای قهرمانی در لالیگای اسپانیا دریافت کرد. پول در لیگ برتر انگلیس به مراتب بیشتر از سایر کشورهای سبک فوتبال اروپایی است.

منچسترسیتی فصل گذشته 142 میلیون یورو برای لیگ برتر دریافت کرد ، 142 میلیون یورو برای قهرمانی به اضافه مبلغ هزینه پخش. مبلغی که تأثیر بسزایی در تبلیغات شرکت های حقوقی در حمایت از باشگاه ها داشته است.

مدل های آسیایی نیز شرایط متفاوتی با فوتبال ایران دارند. قهرمان ژاپنی J.League 14 میلیون دلار و قهرمان عربستان حدود 2.5 میلیون دلار برای قهرمانی دریافت کردند.

این پول که تیم قهرمان کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز محسوب می شود ، اما پرسپولیس پس انداز مالی برای پنجمین قهرمانی خود ندارد.

در همین حال ، سازمان لیگ فوتبال تبلیغات گسترده ای در تمام بازی های این تیم انجام داده است که قطعاً مبالغ هنگفتی برای آن دریافت کرده است.

باید دید حضور شهاب الدین عزیزی حادم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال چه تاثیری در تغییر رویکرد سازماندهی لیگ و برگزاری مسابقات باشگاهی ایران و درآمدزایی از آنها از طریق سازمان لیگ فوتبال خواهد داشت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *