دانشمندان و روحانیون برای ترویج واکسیناسیون

[ad_1]

خلیج فارس: وزیر بهداشت ، درمان و آموزش گفت: به افتخار مردم ایران تشکیل صف برای دریافت واکسن نیست ، بلکه برای حل مشکل صف ها ، فعالیت مراکز واکسیناسیون در کشور سه برابر است.

به گزارش خلیج فارس به نقل از ایرنا ، بهرام عین اللهی که پنجشنبه شب برای سفری یک روزه وارد استان اردبیل شد ، در دیدار با آیت الله سیدحسن عاملی ، نماینده استاندار استان و امام جمعه اردبیل گفت: واکسن از منابع توسط افراد مشهور خارجی خریداری و تحویل داده شد و بر این اساس ، عملیات واکسیناسیون کرونر در تمام استانهای کشور باید تسریع شود.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با انتقاد از تشکیل صف واکسیناسیون در نقاط مختلف کشور گفت: مردم نباید برای دریافت واکسن در صف بایستند و صف های ایجاد شده در مراکز واکسیناسیون باید با افزایش تعداد و ساعات کار چنین مراکزی “

وی همچنین خواستار سه واکسیناسیون در مراکز واکسیناسیون در سراسر کشور شد و گفت که هزینه ها بر عهده وزارت بهداشت است و نباید در مراکز واکسیناسیون صف ایجاد شود.

دکتر عین الهی با اشاره به ورود محموله پنج میلیون دوز واکسن تاج امروز ، 1.4 میلیون دوز فردا و پنج میلیون دوز روز شنبه ، افزود: “عملیات واکسیناسیون در سال های آینده با سرعت و حجم بیشتری ادامه می یابد. 6 هفته. “

وی تنها راه کنترل و کنترل تاج را انجام واکسیناسیون عمومی دانست و گفت: دانشمندان ، روحانیون و امامان باید از این هدف حمایت کنند و مردم را به واکسیناسیون تشویق کنند.

وزیر بهداشت گفت: امیدوارم با توزیع واکسن های آماده شده ، اولین عملیات واکسیناسیون در چند هفته آینده به پایان برسد و مراحل واکسیناسیون دوم نیز به پایان برسد.

وی خواستار آغاز واکسیناسیون خونه به خونه در مناطق دور افتاده و محروم کشور شد و گفت: دانشگاه های علوم پزشکی باید زمینه ای را برای دریافت واکسن تاج برای همه فراهم کنند و افرادی را که رها شده اند شناسایی کند.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افزایش پنج برابری بودجه وزارتخانه خود در سالهای اخیر گفت: امسال 137 هزار میلیارد تن بودجه برای این وزارتخانه اختصاص یافته است.

وی با انتقاد از ارائه خدمات القایی به بیماران و تحمیل هزینه های اضافی به بخش بهداشت و درمان کشور ، گفت: برنامه وزارت بهداشت برای حذف این امر ، تکمیل و نهایی شدن سیستم سلامت الکترونیکی و ایجاد پرونده الکترونیکی برای شهروندان “همه خدمات را می توان کنترل کرد. “و مورد احترام باشید.

دکتر عین اللهی توزیع 20000 دوز واکسن برای استان اردبیل را دست کم گرفت و خواستار افزایش سقف این سهمیه در استان و تعدیل نیروی کار و مراکز واکسیناسیون به چندین برابر ظرفیت کنونی شد.

وی همچنین امکانات و زیرساخت های حوزه سلامت در استان اردبیل را ضعیف توصیف کرد و گفت: این استان از نظر تخت های بیمارستانی به عنوان شاخص کلیدی برای بخش بهداشت در وضعیت مطلوبی قرار ندارد.

سخنگوی مقام معظم رهبری استان و امام جمعه اردبیل در این جلسه با اشاره به سفر ایرانیانی که برای دریافت واکسن به برخی کشورهای خارجی سفر کرده اند ، گفت که این باعث افتخار ملی ایرانیان شده است.

آیت الله سیدحسن عاملی گفت: واکسیناسیون بسیار مهم است و برای نیل به این هدف ، نمازخانه اردبیل چند روزی است در اختیار ستاد تاج استان قرار گرفته و هم اکنون شهروندان در این مکان واکسینه می شوند.

وی با اشاره به آماده سازی مصلای اردبیل برای بستری و درمان بیماران در صورت لزوم ، افزود: اقدامات دانشگاه علوم پزشکی برای کنترل و مدیریت تاج در استان قابل تقدیر است.

امام جمعه اردبیل سفر برخی از شهروندان از استانهای همجوار به مرکز استان اردبیل را برای خدمات بهداشتی نیاز استان را در بخش بهداشت افزایش داده است و گفت: تهیه تخت بیمارستان یکی از نیازهای این استان است. در این منطقه..

وی ادامه داد: چندین بیمارستان با ظرفیت حدود سه هزار تخت در استان در حال ساخت است اما سرعت اجرای آنها کند است.

آیت الله عاملی تاکید کرد: شیوع تاج نشان داد که نیاز استان اردبیل به بیمارستان بسیار زیاد است و منطقه در این زمینه بسیار عقب افتاده است.

استاندار اردبیل در این جلسه با اشاره به توزیع 20 هزار دوز سهمیه واکسن برای استان اردبیل گفت: در چند روز گذشته روزانه روزانه حدود 10 هزار دوز واکسن به استان توزیع شده و عملیات واکسیناسیون با مقدار اختصاص داده شده

اکبر بهنام جو افزود: استان اردبیل با کمبود جدی تخت های بیمارستانی مواجه است اما اقدامات خوبی برای تامین تخت های لازم در استان انجام شده است.

وی به ساخت بیمارستان 500 تختخوابی در نجف زاده با وام اولیه 1 تریلیون ریال و شروع ساخت بیمارستان 1000 تختخوابی در دانشگاه علوم پزشکی با قرارگاه خاتم الانبیاء با وام اولیه اشاره کرد. 1.2 تریلیون ریال

استاندار اردبیل با اعلام آمادگی برای تزریق روزانه 30 هزار دوز واکسن در استان از وزیر بهداشت خواست تا نیازهای استان را در این زمینه تامین کند.

پس از بازدید امروز ، وزیر بهداشت از مرکز بزرگ واکسیناسیون استان در مصلای اردبیل بازدید کرد و سپس از آزمایشگاه گسترده بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل و همچنین مرکز مدیریت و بستری بیماران کرونری این بیمارستان بازدید کرد. بیمارستان

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نیز امشب در پایان سفر خود در جلسه ستاد مدیریت تاج در اردبیل شرکت می کند و روند اجرای برنامه های مدیریت تاج در استان را بررسی می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *