دادگاه قهرمان “هتل رواندا” ، موکول به 17 فوریه – آفریقا

[ad_1]

(آنسا) – رم ، 26 ژانویه – دادگاه مورد انتظار پل روساباباگینا ، قهرمان هتل رواندا ، که بیش از هزار نفر را در جریان نسل کشی توتسی در سال 1994 نجات داد ، به 17 فوریه موکول شد. فرد متهم به تروریسم امروز با ارتباط آنلاین از زندان در دادگاه حاضر شد ، اما دادگاه جلسه را به تعویق انداخت زیرا وكلا هنوز با او ملاقات نكرده اند.

هتل دار 66 ساله سابق که بیش از 20 سال در بلژیک و ایالات متحده زندگی می کند ، در ماه اوت گذشته در میان اعتراض خانواده و گروه های بین المللی حقوق بشر ، که گفته اند وی را به طور غیرقانونی به رواندا منتقل کرده اند ، دستگیر شد.

روساباگینا با 9 اتهام روبرو است ، از جمله تأمین مالی تروریسم ، سرقت مسلحانه ، آدم ربایی ، آتش سوزی ، اقدام به قتل ، حمله و ضرب و شتم.

وی تاکنون اعتراف کرده است که از شورشیان رواندا حمایت می کند ، اما مسئولیت مجموعه حملاتی را که منجر به کشته شدن 9 نفر ، زخمی شدن چندین نفر و تخریب اموال در بین سال های 2018 تا 2019 شده است ، رد کرد. “Fln.

روساباگینا همیشه از رئیس جمهور پل کاگامه بسیار انتقاد داشته و وی را به نقض حقوق بشر و دیکتاتوری متهم کرده است. در سال 2004 ، هالیوود فیلمی را به او اختصاص داد ، هتل رواندا ، که در آن داستان چگونگی نجات بیش از هزار نفر از نسل کشی با پنهان کردن آنها در هتل خود از دست شبه نظامیان حامی دولت اکثریت هوتوها حکایت دارد. (رسیدگی).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA