توکیو 2020: رئیس جمهور موری از اظهارات زن ستیزانه عذرخواهی کرد – آسیا

[ad_1]

(مشاهده اخبار در ساعت 3:09 بامداد) (ANSA) – توکیو ، 04 فوریه – پس از ایجاد هرج و مرج در رسانه ها ، رئیس کمیته المپیک ژاپن ، یوشیرو موری ، به دلیل اظهارات “نامناسب بر خلاف روح المپیک” هنگام تعریف این طرح ، عذرخواهی کرد. حضور زنان در بازی های روی صفحه به عنوان “مسئله دار”.

با این حال ، امروز طی یک جلسه کوتاه با رسانه های محلی ، نخست وزیر سابق 83 ساله – تازه وارد با این نوع “خارج از هوا” نیست – از استعفا خودداری کرد.

این اظهارات دیروز در حاشیه جلسه فوق العاده کمیته اجرایی JOC انجام شد و موری – با اشاره به تجربه قبلی خود ، به طور کلی احساس رقابت بین زنان را هنگام بحث در مورد موضوعات مختلف نقل می کرد ، که منجر به کشش بیش از حد می شود. هدف از این نشست افزایش حضور زنان در کمیته راهبری به 40٪ از 20٪ فعلی بود.

برای مدت کوتاهی ، نظراتی در حمایت از برابری جنسیتی در بستر توییتر ظاهر شد و موری را به استعفا ترغیب کرد. در کنفرانس مطبوعاتی امروز برای تصحیح موضع خود ، برای کسانی که از او پرسیدند که آیا واقعاً فکر می کند زنان بیش از حد پرحرف هستند ، موری گیج به نظر می رسید: “مطمئن نیستم ، اخیراً زیاد به آنها گوش نکردم.” (رسیدگی).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA