توکیو 2020: رئیس جمهور موری از اظهارات زن ستیزانه عذرخواهی کرد – آسیا

[ad_1]

یوشیرو موری ، رئیس کمیته المپیک ژاپن پس از ایجاد هیاهوی در رسانه ها ، وقتی پیشنهاد گسترش حضور زنان در این شورا را “مشکل آفرین” در این بازی ها توصیف کرد ، به دلیل “اظهارات نامناسب و مغایرت با روحیه المپیک” عذرخواهی کرد. وی گفت: “جلساتی که زنان زیادی در آن شرکت می کنند معمولاً بیش از زمان لازم طول می کشد.”
با این حال ، امروز طی یک جلسه کوتاه با رسانه های محلی ، نخست وزیر سابق 83 ساله – تازه وارد با این نوع “خارج از هوا” نیست – از استعفا خودداری کرد.
این اظهارات دیروز در حاشیه جلسه فوق العاده کمیته اجرایی JOC انجام شد و موری – با اشاره به تجربه قبلی خود ، به طور کلی احساس رقابت بین زنان را هنگام بحث در مورد موضوعات مختلف نقل می کرد ، که منجر به کشش بیش از حد می شود. هدف از این نشست افزایش حضور زنان در کمیته راهبری به 40٪ از 20٪ فعلی بود.
برای مدت کوتاهی ، نظراتی در حمایت از برابری جنسیتی در بستر توییتر ظاهر شد و موری را به استعفا ترغیب کرد. در کنفرانس مطبوعاتی امروز برای تصحیح موضع خود ، برای کسانی که از او پرسیدند که آیا واقعاً فکر می کند زنان بیش از حد پرحرف هستند ، موری گیج به نظر می رسید: “مطمئن نیستم ، اخیراً زیاد به آنها گوش نکردم.” (رسیدگی).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA