تشخیص ژن سرکوب کننده سیستم ایمنی در برابر ویروس کرونا

[ad_1]

خلیج فارس: بر اساس تحقیقات جدید ، تغییرات جزئی در بافت ژنتیکی یک فرد ممکن است توضیح دهد که چرا برخی از افراد هنگام دریافت کووید 19 واکنش ایمنی طبیعی قوی نشان می دهند ، در حالی که برخی دیگر پس از ابتلا به این بیماری واکنش شدیدی نشان می دهند.

محققان مرکز تحقیقات ویروسی در شورای تحقیقات پزشکی دانشگاه گلاسکو می گویند که به نظر می رسد پروتئین خاصی که مسئول کدگذاری ژن است به نام OAS1 نقش کلیدی در این فرایند دارد. واکنش اولیه به ویروس SARS-Cov-2 است ، ویروسی که باعث بیماری کووید -19 می شود.

هنگامی که یک سلول انسانی آلوده می شود ، پروتئین OVAS 1 می تواند ویروس را حس کرده و بلافاصله واکنش نشان دهد. بنابراین زنجیره ای از رویدادها شامل فعال شدن آنزیمی اندام های کشنده آغاز می شود ، که به سلول اجازه می دهد به بافت ژنتیکی ویروس حمله کند.

یافته های منتشر شده در مجله Science نشان می دهد که برخی از افراد دارای نوع OVAS-1 هستند که به آنها امکان می دهد امنیت بیشتری داشته باشند و “از قبل متصل” باشند. این بدان معنی است که یک مولکول چربی اضافی در این پروتئین وجود دارد که توسط ژن OVAS 1 ترکیب شده است.

از آنجا که ویروس کرونا در سلول ها پنهان می شود و ترکیب ژنتیکی خود را در میکرو کیسه های خارج از چربی تشکیل می دهد ، Oasis 1 از پیش پیوند شده بهتر می تواند با SARS-Coo-2 مبارزه کرده و سلاح های سلولی را برای حمله به آن هدایت کند.

بر اساس یافته های این مطالعه ، در بیماران بستری در بیمارستان ، وجود سویه پیش پیوندی این ژن با نتایج بهبود بهتر در کووید -19 شدید همراه بود. در مقایسه ، افرادی که ژن ندارند با عواقب بدتر بالینی دست و پنجه نرم می کنند. بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه یا مرگ در بین این گروه از بیماران تا 1.6 برابر بیشتر بود.

محققان همچنین دریافتند که حدود 55 میلیون سال پیش ، این ژن محافظ از بافت ژنتیکی خفاش های نعل اسبی ، منبع SARS-Coo-2 حذف شد.

این بدان معناست که ویروس هرگز برای فرار از این خط دفاعی به آمادگی نیاز نداشته است و بنابراین هنوز برای برخی از افراد یک درمان م effectiveثر است.

اما اگر ویروس SARS-Cow-2 جهش پیدا کند و بتواند خط محافظتی از پروتئین OVAS 1 پیوند شده را دور بزند ، می تواند کشنده تر و مسری تر شود.

پروفسور سام ویلسون ، متخصص بیماری های عفونی در مرکز تحقیقات ویروس می گوید: “ما می دانیم که ویروس ها با محیط سازگار می شوند و حتی SARS-Coo-2 ممکن است با میزبان حیواناتی که از آن گسترش یافته است سازگار شده باشد.” “گسترش ویروس SARS-Cow-2 از گونه های جانوری به انسان ، آن را در معرض منبع جدیدی از خطوط حفاظتی ضد ویروس قرار داده است که SARS-Cow-2 نمی داند چگونه از برخی از آنها فرار کند.”

وی گفت: “آنچه که تحقیقات ما نشان می دهد این است که ویروس کرونا که باعث شیوع SARS در سال 2003 شد ، اکنون در حال یادگیری نحوه فرار از پروتئین OVAS 1 از پیش پیوندی است.” اگر گونه های SARS-Koo-2 همان تاکتیک ها را بیاموزند ، می تواند در افراد واکسینه نشده به طور قابل توجهی مسری تر و بیماری زا تر شود. “این اهمیت گونه های جدید SARS-Cow-2 و نیاز به نظارت مداوم بر ظهور آنها را نشان می دهد.”

تاریخ نمایش این آگهی : 1400/06/16 <br /> این آگهی تا کنون 686173 بازدیدکننده داشته است <br /> تعداد کلیک: 280 “style =” margin-bottom: 3px؛  حداکثر عرض: هیچ؛  عرض: 100٪ “/></p></div>
</p></div>
</p></div>
<p>[ad_2]</p>

</div><!-- .entry-content -->

	
	
<footer class=

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.