تحویل اولین دسته واکسن “Pastococcus” طی چند روز آینده

[ad_1]

خلیج فارس: رئیس انستیتوی دامداری ایران اظهارات مینو مرز مبنی بر رد شدن واکسن کرونر ایرانی-کوبایی را رد می کند و می گوید ما از هدف چنین اظهاراتی نمی دانیم ، تأکید کرد: اولین گروه تولید شده است و در چند مورد بعدی تحویل داده خواهد شد روزها.

به گزارش خلیج فارس به نقل از ایسنا ، علیرضا بیگلری گفت: دکتر مرض مسئول سخنان خود است. ما نمی دانیم چرا و به چه منظور آنها چنین اظهاراتی را بیان می کنند. ما برای تولید مشترک واکسن کرونر با کوبا توافق قطعی داریم ، کارها را انجام داده ایم ، سلول بانک را گرفته ایم و آزمایش بالینی را انجام داده ایم و روابط دو کشور در این زمینه ادامه دارد.

وی گفت: “من به طور منظم جلسات هفتگی با کشورها در زمینه واکسن های کرونر ایرانی و کوبایی دارم.” این جملات بسیار عجیب است.

بیگلری ادامه داد: بنابراین ، با یک توافق کاملاً واضح ، نه تنها روی این واکسن بلکه روی بستر واکسنی که با کوبا داریم کار شده و واکسن کرونا یکی از آنهاست. ما یک سال پیش شروع کردیم ، جلسات ما به طور منظم برگزار می شود و بانک سلول برای تولید این واکسن گرفته شده ، مقدمات تولید انجام شده و اولین گروه تولید شده است که طی چند روز آینده تحویل داده می شود.

وی گفت: مجوز اورژانس واکسن Pastococcus به تازگی صادر شده و پس از مجوز اورژانس قرارداد تولید داریم. در همان زمان ، آزمایش بالینی به پایان رسید و تزریقات انجام شد ، و ما امیدواریم که نتایج اولیه بتواند تا پایان ماه آگوست تجزیه و تحلیل شود ، که البته بسیار پیشرفته است و ایمن ترین آزمایش بالینی است کشور.

بیگلری گفت: “ما هنوز دلیل این ادعاها را نمی فهمیم.” همکاری و توافق ما با کوبا یک توافق کوتاه مدت واکسن نیست ، بلکه یک توافق نامه گسترده تر است.

وی گفت: بنابراین اکنون آزمایش بالینی واکسن Pastococcus به پایان رسیده است و ما منتظر نتیجه هستیم. مجوز مصرف اضطراری هفته گذشته صادر شد و پس از آن اجازه تولید خواهیم داشت.

رئیس انستیتو دامپروری در ایران گفت: در حال حاضر دسته اولیه واکسن تولید شده و تولیدات بعدی با نصب تجهیزات به شدت افزایش می یابد.

گفتنی است ، امروز در فضای مجازی گفتگویی به نقل از دکتر مینو مهرز ، محقق پروژه واکسن کویران برکت ، که پروژه تاج ایرانی – کوبایی (پاستوکووک) را رد کرد ، نقل شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *