بی تفاوتی مدیران بوشهر به جهاد دانشگاهی

[ad_1]

خلیج فارس: رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر گفت: تعهد بوشهر به فعالیت های توسعه ای این موسسه محقق نشده است اما ما کار خود را متوقف نکرده ایم.

به گزارش خلیج فارس ؛ علی احمدی زاده در نشست خبری با اشاره به اینکه بوشهر چهار سال آخرین استان جهاد دانشگاهی بود ، ادامه داد: مدیرانی را که با ما همکاری نمی کردند و با اقتدار و جهاد ادامه دادند ، دور زدیم.

احمدی زاده با اشاره به فعالیت های فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: این نهاد فرهنگی مرجع بسیاری از نهادها برای تدوین اسناد اجتماعی و فرهنگی استان بوده و سعی شده در زمینه های مختلف فرهنگی موثر واقع شود.

وی افزود: جهاد دانشگاهی بوشهر پس از شکستن وابستگی کشور و به دست آوردن ارز م effectiveثر ، یک طرح فناوری برای تکمیل زنجیره ماهی را اجرا کرده است و تولید و تکثیر ماهیان جوان در قفس و تولید غذای آبزی از جمله اقدامات ارزشمند در این طرح “

رئیس جهاددانشاهی استان بوشهر ادامه داد: پس از شیوع تاج ، این موسسه دومین آزمایشگاه تشخیص بیماری کروناویروس را با تعرفه دولتی در استان ایجاد کرده و تاکنون بیش از 6000 آزمایش PCR انجام داده است.

احمدی زاده با اشاره به تدوین چهار سند در استان گفت: این اسناد شامل سند پیشرفت زنان در خانواده ، عوامل مثر بر بیکاری ، سند اشتغال و سند بودجه استان بوشهر است.

وی گفت: مرکز تحقیقات افکار عمومی ایران (ISPA) در استان بوشهر چندین نظرسنجی و بررسی را با موفقیت انجام داده است ، از جمله بررسی مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری در چند مرحله ، تفاوت نتایج این نظرسنجی و واقعیت کمتر بود. بیش از سه درصد ..

آزمایشگاه محرومیت ژنتیک بوچر

سرپرست جهاد دانشگاهی بوشهر با اشاره به لزوم راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک در استان گفت: کشور.

احمدی زاده افزود: به دلیل نبود آزمایشگاه ژنتیک ، زوج های جوان بوشهری برای آزمایش قبل از ازدواج باید به استان های همجوار مراجعه کنند ، این امر باعث شده برخی افراد از آزمایش ژنتیک صرف نظر کنند.

وی تاکید کرد: جهاد دانشگاهی با راه اندازی شبکه درمان ناباروری هر سال با راه اندازی شبکه درمان ناباروری درصد موفقیت بسیار بالایی داشته است اما استان بوشهر به دلیل عدم حمایت از این موضوع مهم محروم است.

سرپرست دانشگاه جهاد بوشر گفت: اقدامات بسیار خوبی برای استان در زمینه مرکز تخصصی ناباروری در حال انجام است ، اما تا کنون بودجه جداگانه ای برای این پروژه در نظر گرفته نشده است و این موضوع شروع کار را کند کرده است. فرایند بالا “

استان به تعهد خود برای ایجاد مجتمع آب عمل خواهد کرد

احمدی زاده تاکید کرد که اولویت مهم جهادی دانشگاه بوشهر در حال حاضر ایجاد مجتمع آبی در شهر زیست فناوری دلوار است. فناوری را برای پرورش محصولات آبزی به دست می آورد.

وی گفت: جهاد دانشگاهی در استان بوچر ، با تمرکز فناوری بر نیازهای استان ، توسعه دانش فنی و فنی کلیدی ، ایجاد تجارت پایدار و تبدیل شدن به مرکز اقتصاد نفت ، گاز و دریانوردی تحت توسعه هفتم را هدف قرار داده است. طرح. “

این مقام مسئول افزود: ما در جهاد دانشگاهی استان بوشهر معتقدیم که عقب ماندگی علمی این استان در استفاده از ظرفیت نفت و گاز ، صنایع پایین دستی و اقتصاد ساحلی را می توان توسط محققان جوان جهادی جبران کرد.

احمدی زاده گفت: جهاد دانشگاهی استان بوشهر گاهی یک سال منتظر می ماند تا مجوز پروژه خدمات اجتماعی ، علمی و فناوری را دریافت کند ، بنابراین می توان گفت برخی از مشکلات و عقب ماندگی های استان به دلیل عدم وجود حکومتداری جهادی موثر است.

طرح توسعه مشاغل خانگی برای اشتغال پایدار

رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر گفت: در سال گذشته بیش از 150 زن سرپرست خانوار آموزش رایگان در این موسسه انقلابی دیده و با بازار کار مرتبط شده اند.

احمدی زاده با اشاره به طرح توسعه مشاغل داخلی گفت: از سال گذشته اجرای این طرح در استان بوشهر با آموزش 1500 نفر در زمینه های مختلف و با مدلی بسیار جدید و بدیع آغاز شده است و بسیاری از این افراد به اشتغال پایدار رسید. کار “

وی ادامه داد: در طرح توسعه مشاغل داخلی ، آموزش ، توانمندسازی ، مواد اولیه و ارتباط بازار برای داوطلبان رایگان و هدف از این طرح ایجاد اشتغال پایدار و ایجاد مشاغل جدید است.

رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر در مورد مرکز نوآوری و تسریع کسب و کار گفت: این مرکز در یک سال گذشته بیش از 27 رویداد ایجاد و راه اندازی کسب و کار را سازماندهی کرده است و نقش مهمی در برگزاری رویدادهای نوپا در بسیاری از خوشه ها ، از جمله خرید و فروش ، بازاریابی اینترنتی ، گردشگری ، صنایع دستی و تجارت اینترنتی.

ایجاد “کارخانه فناوری” در بوشهر

احمدی زاده گفت: خدمات مرکز نوآوری و شتابدهی جهاددانشگاهی بوشهر از آموزش تا فارغ التحصیلی رایگان است و تاکنون بیش از هزار جوان از این خدمات استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال ، راه اندازی ، جشنواره ایده ها و استقبال از تیم های نوآور با محوریت صنایع دریایی ، انرژی و خلاق با نتایج بسیار خوب برگزار شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان بوشهر تاکید کرد: این استان نیاز به راه اندازی “کارخانه فناوری” برای ساخت نرده های قوی و تسریع در تجارت فناوری دارد و تا زمانی که این مهم با حضور ثابت نشود در این زمینه ضعیف خواهیم بود. از یک گروه قدرتمند

احمدی زاده گفت: جهاد دانشگاهی استان بوشهر در سال گذشته 1.5 میلیارد تن درآمد داشته و حدود 5.5 میلیارد تن بودجه نیز توزیع شده است که با توجه به تعهد استان برای احداث مرکز آب در سفر 4 میلیارد و 800 میلیونی رئیس جمهور. “تومان ، 1.5 میلیارد تومان به استان نرسیده است ؛ و اعطای اعتبار به این نهاد انقلابی صفر در نظر گرفته شد.

ما به دنبال ایجاد مرکز تخصصی در پارس جنوبی هستیم

وی ادامه داد: خبرگزاری ایسنا تمام تلاش خود را برای توسعه استان به کار گرفته است و به همراه این خبرگزاری ، خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) را به سیستم اطلاعات استان بوشهر اضافه کرده است تا گام های موثری در زمینه فرهنگی برداشته شود. حوزه های دینی و قرآنی حوزه استان “

رئیس جهاددانشاهی استان بوشهر گفت: موسسه آموزش عالی جهاددانشاهی که از سال گذشته در استان شروع به کار کرده است ، با اخذ مجوز به دنبال ایجاد الگوی آموزشی جدید و تبدیل آموزش به مهارت و اشتغال است. برای حوزه های جدید و کارآفرینی

احمدی زاده افزود: جهاد دانشگاهی بوشهر در یک سال گذشته بیش از 6 تفاهم نامه با دستگاه ها و نهادهای اجرایی امضا کرده است.

وی گفت: ما به دنبال راه اندازی مرکز تخصصی در منطقه ویژه پارس جنوبی هستیم ، جلسات خوب و موثری در سطح ملی و استانی برگزار شده است و انتظار می رود در آینده نزدیک شاهد برنامه ریزی های خوب برای استان بوشهر باشیم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *