برمه: ترس از کودتا قبل از پیوستن به پارلمان – آسیا

[ad_1]

(آنسا) – بانکوک ، 29 ژانویه – سه روز پس از افتتاح انتظار می رود پارلمان از انتخابات نوامبر گذشته ، که پیروزی حزب آنگ سان سوچی را شاهد بود ، از کودتای ارتش که بارها و بارها تقلب در روزهای اخیر را تقبیح کرده است ، ترس دارد. رأی دادن افزایش تنش ها باعث شده است بیش از دوازده سفارتخانه ، از جمله ایالات متحده و هیئت اتحادیه اروپا ، از برمه بخواهند به هنجارهای دموکراتیک پایبند باشد.

ارتش تهدید کرده است که اگر اتهامات مربوط به تخلف در نظر گرفته نشود ، “اقدام” خواهد کرد. مین اونگ هلاینگ ، رئیس ستاد ارتش این هفته در یک سخنرانی در ارتش ، احتمال لغو قانون اساسی در صورت عدم رعایت آن را ذکر کرد. بعلاوه ، در مورد یک موضوع خاص ، سخنگوی ارتش احتمال وقوع کودتا را رد نکرد. تاکنون هیچ اظهار نظری عمومی توسط آنگ سان سوچی ، رهبر واقعی دولت از زمان پیروزی در انتخابات 2015 انجام نشده است.

این تنش باعث شد آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل شب گذشته بیانیه ای صادر کند و در آن فراخوان “همه طرف های درگیر برای جلوگیری از هر نوع تحریک یا تحریک ، نشان دادن رهبری و پایبندی به هنجارهای دموکراتیک و احترام به نتیجه عمومی 8 نوامبر” انتخابات “”.

در گذار تدریجی از دیکتاتوری به دموکراسی که از سال 2011 آغاز شد ، توازن قوائی ظریف در برمه بین ارتش وجود دارد که 25 درصد کرسی های پارلمان و سه وزارتخانه اصلی را کنترل می کند و دولت غیرنظامی لیگ ملی آنگ برای دموکراسی. سان سوچی: برنده جایزه نوبل صلح به دلیل عدم موضع گیری انتقادی تر نسبت به ارتش ، به ویژه در مورد اخراج اجباری بیش از 700،000 روهینگیا در سال 2017 ، در میان پاکسازی قومی توسط سازمان ملل ، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. به عنوان “عمداً نسل کشی” تعریف شده است (HANDLE).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA