ایالات متحده آمریکا: دوران ترامپ به پایان رسیده است ، “اما مبارزه ما ادامه دارد” – آمریکای شمالی

[ad_1]

خداحافظی دونالد ترامپ به ویدئویی سپرده شد که دوشنبه شب در اتاق آبی کاخ سفید ، در آستانه تغییر محافظ با جو بایدن انجام شد. خداحافظی تلخ ، سرشار از ناامیدی ، عصبانیت و کینه. سخنان یک رهبر در انتهای خط ، که همچنان شکست را می پذیرد ، اما دوره خود را به شدت خاتمه داد و غرق در افراط و تفریط خود بود. به همین دلیل ، او تنها ماند و تنها در محاصره خانواده و گشت بسیار کمی از وفادارترین و غیرقابل کاهش ترین افراد بود. ترامپ قول داد: “مبارزه ما ادامه دارد” ، و به طور فزاینده ای در پیچ و خم تئوری های توطئه مبنی بر تقلب در انتخابات و سرقت از “یک دولت عمیق” گریز ناپذیر شد. او یکی یکی وعده های انجام شده را فهرست می کند – از دیوار مکزیک گرفته تا کاهش مالیات ، از ترویج صلح در خاورمیانه تا مشت سخت با چین و ایران. اما اکنون متحدان وی و رهبران حزبی که وی را در سال 2016 انتخاب کردند نیز وی را کنار می کشند.
آخرین سیلی رهبر سناتور جمهوری خواه میچ مک کانل: “او کسی است که جمعیتی را که به کنگره حمله کردند تحریک کرد و آن را با دروغ پر کرد.” سخنان سخت قبل از رای گیری در مورد استیضاح سنا ، با دادرسی سنا که می تواند به هرگونه جاه طلبی سیاسی آینده ترامپ و خانواده اش پایان دهد.
به همان اندازه که چهار سال ریاست جمهوری وی بحث برانگیز بود ، حتی در زمان رهبری همه گیری همه گیر ، کسی تصور چنین مرخصی قبل از وقایع دلخراش کنگره را نداشت. هیچ مصاحبه و سخنرانی خداحافظی با ملت در تلویزیون زنده و در زمان نخست ، همانطور که شایسته هر رئیس جمهور خارج شده است ، وجود ندارد. ترامپ در هفته آخر دوره ریاست جمهوری خود هرگز کاخ سفید را ترک نکرده است. هیچ حضور عمومی وجود ندارد ، فقط تعداد کمی از او ملاقات کرده اند. سخنان پایانی فرمانده کل قوا ساعاتی قبل از آغاز روز بزرگداشت در مقابل آشیانه پایگاه اندروز بیان خواهد شد ، جایی که ترامپ با استقبال از یادداشت های یک گروه نظامی ، برای آخرین بار سوار نیروی هوایی یک خواهد شد و به فلوریدا پرواز خواهد کرد. آینده ای پر از ناشناخته ها و عدم اطمینان. همچنین برای بسیاری از سوالات دادگاه که در انتظار او است.
با این حال ، او کاشت آخرین مین ها را در راه رسیدن به دولت جدید منصرف نکرد. بنابراین ، در چند ساعت گذشته ، مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه خارج از کشور ، اتهام “نسل کشی” علیه چین به دلیل آزار و اذیت اویغورها ، قرار است روابط بین واشنگتن و پکن را بیش از پیش متشنج کند و آغاز گفتگوی جدید از دولت جدید را دشوارتر کند. لغو ممنوعیت سفر از 26 ژانویه ، از اروپا و برزیل ، در آن زمان با هدف کنترل عفونت ها تصمیم گیری شد: اقدامی که به دنبال خرابکاری در تلاش بایدن برای تغییر مبارزه با ویروس است. و پس از آن ، انتظار می رود سیل بخشش های بحث برانگیز و تغییرات در مجازات ، به ویژه برای نجات آخرین دوستان و متحدان که هنوز در چنگال عدالت هستند ، مانند استیو استیو بانون ، استراتژیست سابق وی یا رودلف جولیانی ، دوست و وکیل شخصی او. (رسیدگی).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA