اوگاندا: CPI سرباز کودک سابق را به جرم جنگ – آفریقا محکوم کرد

[ad_1]

(آنسا) – هاگا ، 04 فوریه – دادگاه بین المللی کیفری (دادگاه کیفری بین المللی) امروز دومینیک اونگوان ، یک سرباز کودک اوگاندا را که بعداً به فرماندهی ارتش مقاومت پروردگار (LRA) به جرم جنگ و ضد بشری تبدیل شد ، محکوم کرد. اونگوان 45 ساله از اوایل سال 2000 به اتهام دهها اتهام مربوط به رژیم تروریستی ، از جمله اولین محکومیت CPI به جرم حاملگی اجباری شامل زنانی که به عنوان برده جنسی درگیر شده اند ، مجرم شناخته شد.

قاضی برترام اشمیت هنگام خواندن رای در دادگاه لاهه گفت: “گناه وی فراتر از تردید منطقی ثابت شده است.” دادگاه گفت كه اونگوان دستور حمله به چهار اردوگاه پناهندگان را به عنوان فرمانده كل LRA صادر كرده است كه هدف آن ايجاد دولتي دين سالار بر اساس ده فرمان كتاب مقدس است.

اونگوان همچنین به جرم قتل ، تجاوز ، بردگی جنسی و استخدام کودک سرباز مقصر شناخته شد. قضات استدلال دفاعیه مبنی بر اینكه اولگوان اولین قربانی بود را رد كردند زیرا او در سن 9 سالگی توسط LRA ربوده شد و بعداً آسیب روحی دید. اشمیت ، رئیس دادگستری که پرونده را مورد بررسی قرار داد ، گفت هیچ مدرکی در مورد اظهارات دفاعیه در مورد این موضوع پیدا نشده است [l’imputato] شما از یک اختلال روانی رنج می برید یا مرتکب جنایات اجباری شده اید. “(ANSA).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA