انتخابات نامناسب در انتخابات توزیع شد

[ad_1]

خلیج فارس: رئیس جمهور اقدام ناجوانمردانه ایالات متحده در جهت هدایت هواپیمای مسافربری کشورمان در سال 1967 را جنایتی وحشتناک و غیر قابل قبول توصیف کرد و گفت: ایالات متحده اقدامات لازم را برای عذرخواهی و جبران خسارت انجام داده و توضیح داده است که چرا عامل این امر جنایت بزرگ تشویق شد مردم را آگاه می کند.

به گزارش خلیج فارس به نقل از ایرنا ، حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی ضد تاج به احترام 12 ژوئیه (حمله ناجوانمردانه نیروی دریایی آمریکا به هواپیمای مسافربری در خلیج فارس در 1967) گفت: 290 در این حادثه ، سرنشینان هواپیما به شهادت رسیدند و متأسفانه از آن زمان تاکنون دولت ایالات متحده نه تنها رسماً برای این جنایت عذرخواهی نکرده ، بلکه اقدامات قابل توجهی انجام نداده و همچنین فرمانده کشتی را تشویق کرده است.

رئیس جمهور اقدام ناجوانمردانه ایالات متحده برای هدایت هواپیمای مسافربری ما را جنایتی بزرگ ، وحشتناک و غیرقابل قبول دانست و افزود: “ما به روح همه این شهدا سلام می رسانیم و خواستار تعالی آنها هستیم و امیدواریم که دولت آمریکا یک جنایت بزرگ امسال “67 مورد در خلیج فارس مرتکب شده است. همه کسانی که به دنبال آزادی در جهان هستند همیشه می خواهند اقدامات لازم برای عذرخواهی و جبران خسارت را به مردم اطلاع دهند و توضیح دهند که چرا قاتل و جنایتکار این جنایت بزرگ را تبلیغ می کنند.

روحانی با بیان اینکه در کرونا وضعیت خاصی داریم ، گفت: طبق گزارش های دریافتی و مشاهده اوضاع در هفته گذشته ، متأسفانه در آستانه افزایش شیوع بیماری کرونا هستیم.

وی افزود: در هفته های اخیر گزارش شده است که ویروس جدید دلتا از جنوب و جنوب شرقی وارد کشور شده است و باید مراقبت شود که ویروس در داخل کشور شیوع پیدا نکند. متأسفانه امروزه مشکلاتی از قبیل انتخابات باعث تشدید این موضوع شده است. در انتخابات شوراها ، بر اساس گزارش ها ، احزاب میزبان و میزهایی که تنظیم شده اند با پروتکل ها مطابقت ندارند.

رئیس دولت افزود: علاوه بر این ، سفرهای تابستانی و ماه های رمضان و عید قربان دست به دست هم می دهند و گسترش تاج را افزایش می دهند. تمام قوانینی که برای مناطق قرمز ، زرد و نارنجی در نظر گرفته ایم باید رعایت شود و در صورت تردید در دستورالعمل ها با مشکل روبرو خواهیم شد. این بیماری شوخی نیست و مشخص نیست که این مهمان ناخوانده چه مدت در جامعه ما باقی خواهد ماند و اگر ما رعایت نکنیم ، با این مشکلات روبرو خواهیم شد.

روحانی اظهار داشت: همه می دانند که ما با ویروسی روبرو شده ایم که از نظر تشخیص در بعد دیگری ظاهر می شود و خود را نشان می دهد. به طور خاص ، جهش های ژنی و تغییرات ژنتیکی که به تدریج ایجاد می شود و هر روز نوعی ویروس با ویژگی خاص که هم آلوده است و هم خطرناک تر ، انسان را مبتلا می کند.

وی یکی از ویژگی های این ویروس را قدرت مسری آن دانست و گفت: انواع این ویروس در حال افزایش است و این یکی از مشکلاتی است که با این ویروس مواجه هستیم. کرونا ویروسی نیست که گفته شود مختص یک منطقه و یک کشور است ، بلکه یک بیماری همه گیر است که در سراسر جهان در حال شیوع است و می بینیم که تا زمانی که کشور بهبود یابد ، محدودیت ها را برطرف کند ، چند هفته بعد دوباره قرمز می شود و این دیر است نشان می دهد که ویروس ناشناخته است.

رئیس جمهور ادامه داد: اروپا و کشورهای پیشرفته می گویند به دلیل واکسنی که دریافت کرده اند ، شرایط مناسب است و همه رستوران ها و سالن ها باز می شوند. ایجاد می کند. واضح است که اندازه این ویروس مشخص نبود و کرونا همیشه قدرت خود را نشان می دهد.

روحانی ویروس تاج را غیر قابل درمان خواند و گفت: این ویروس عوارض جانبی ایجاد می کند که از این طریق قابل درمان است اما اگر بگوییم این ویروس داروی خاصی دارد می توان چندین بار استفاده کرد و این ویروس پایان می یابد چنین چیزی نیازی به گفتن نیست که قابل درمان نیست.

وی گفت: “البته نکته مثبت این است که ویروس کرونا می تواند واکسینه شود.” گاهی خطر واکسیناسیون وجود دارد. یعنی یک واکسن می آید و افراد مصونیت می یابند اما نوع جدیدی از جهش ایجاد می شود. مرگ و میر ممکن است کمتر باشد ، اما بیماری وجود دارد. بنابراین ، این ویروس از یک طرف قابل واکسیناسیون است و گاهی حساسیت آن به واکسیناسیون سوال برانگیز است.

وی افزود: “از نظر میزان مرگ و میر ، واکسن بسیار مثر است و جهان نشان داده است کسانی که از واکسن استفاده کرده اند به طور قابل توجهی بیماری را مهار می کنند.”

ما کواکسیال پرداخت کردیم ، اما آنها از برنامه عقب مانده اند

روحانی ادامه داد: در مورد موضوع واکسن در کشور ، وضعیت روز به روز در حال بهبود است. البته باید واکسن بیشتری داشته باشیم. اکنون اگر طرفهایی که با آنها قرارداد بسته ایم و حتی هزینه آنها را پرداخت کرده ایم ، واکسن به ما بدهند ، وضعیت بهتری خواهیم داشت. ما هزینه کواکس را پرداخت کردیم و او مجبور شد 16 میلیون و 800 هزار دوز به ما تحویل دهد ، اما این پشت قولی است که او به ما داد و آنها مقدار کمی به ما دادند. اگر بقیه برسند ، او می تواند به ما کمک کند.

وی گفت: “همه نشانه ها نشان می دهد كه هم واكسن خارجی برای خرید و ورود به كشور و هم دو واكسن داخلی كه مجوز تزریق اضطراری دریافت كرده اند به ما كمك می كنند كه در هفته های آینده وضعیت به طور واضح در مورد واكسن ها بهتر خواهد شد.” شایع تر است.

روحانی افزود: در تزریق واکسن برای بار دوم در برخی نقاط مشکلاتی وجود داشت. ازدحام در برخی از مراکز البته بیشتر در تهران اتفاق افتاده است که برطرف شده است و امروز دیگر جامعه ای که دیده ایم دیگر نیست تا افراد بتوانند به راحتی واکسینه شوند.

وی گفت: “اولویت ها قبلاً در ستاد تاج ملی مشخص شده است.” اینها برخی از اولویت هایی است که وزارت بهداشت باید به آنها رسیدگی کند. از یک طرف ، ما اولین مسئله آب بندی و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها را داریم و از طرف دیگر مشاغل ، مشاغل و خدماتی داریم که با این بیماری روبرو هستند تا بتوانند فوراً واکسینه شوند. امیدواریم در هفته های آینده بتوانیم واکسن بزنیم و شرایط بهتری داشته باشیم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *