افغانستان: خودروی بمب گذاری شده در کابل ، 3 روزنامه نگار کشته شدند – آسیا

[ad_1]

(آنسا) – کابل ، 10 ژانویه – یک روزنامه نگار افغان ، سخنگوی نیروهای دفاع عمومی کشور (NPPF) ، ضیا وادان ، صبح امروز به همراه دو نفر از همکارانش در کابل توسط بمبی که به سمت وسیله نقلیه آنها بود هدف قرار گرفت. این را مقامات افغانستان اعلام کردند.

به نظر می رسد ترور عمه وادان ، که پیش از این در رسانه های مختلف کار می کرد ، آخرین مورد از مجموعه قتل های هدفمندی است که افغانستان ، به ویژه پایتخت کابل را لرزاند ، جایی که روزنامه نگاران ، سیاستمداران و فعالان حقوق بشر علی رغم مذاکرات صلح بین دولت به طور فزاینده ای هدف قرار می گیرند. و طالبان.

وادان و همکارانش در ساعت اوج صبح در قسمت شرقی پایتخت کشته شدند. هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفت ، اما رئیس جمهور اشرف غنی طالبان را مقصر دانست. به نقل از غنی ، کاخ ریاست جمهوری در توییتر خود اعلام کرد: “اوج خشونت طالبان خلاف تعهد به صلح است و نشان می دهد که این گروه همچنان از موقعیت شاهین خود دفاع می کند ، جان بی گناهان را می گیرد و به اماکن عمومی آسیب می رساند.” .

نیروی ملی حفاظت عمومی (NPPF) یک سرویس امنیتی در وزارت کشور است که امنیت را برای سازمان های بین المللی در سراسر افغانستان می فرستد. (رسیدگی).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA