استونی: از فردا اولین زن نخست وزیر ، اعتماد به کالاس – اروپا

[ad_1]

(آنسا) – تالین ، 25 ژانویه – کایا کالاس 43 ساله اروپایی اولین نخست وزیر زن استونی خواهد بود. پارلمان امروز به دولت ائتلاف وی چراغ سبز نشان داد که فردا سوگند یاد می کند. بنابراین کالاس به لیست رو به رشد رهبران زن در کشورهای شمال اروپا می پیوندد: روسای دولت های همسایه لیتوانی ، نروژ ، فنلاند ، ایسلند ، دانمارک و آلمان زن هستند.

کالاس ، نماینده سابق اتحادیه اروپا و رهبر حزب اصلاحات ، دختر هنر است: پدر وی نخست وزیر سابق سییم کالاس است ، که همچنین نماینده باروسو در اتحادیه اروپا بود. کالاس در ائتلافی با حزب مرکزی نخست وزیر یوری راتاس حکومت خواهد کرد. دولت وی قادر خواهد بود روی بسته 59 نماینده ای از 101 نماینده پارلمان استونی حساب کند و پس از جمع آوری حمایت از سوسیال دموکرات ها ، در رای اعتماد اعتماد 70 نماینده را جلب کرده است.

کالاس در حالی که کشور کوچک بالتیک در منطقه یورو علیه بیماری همه گیر Covid-19 مبارزه می کرد ، در مجلس صحبت کرد و قول داد “استونی را تا آنجا که ممکن است باز نگه دارد تا مردم بتوانند به محل کار خود بروند ، کودکان به مدرسه بروند و فعالیت اقتصادی ادامه داشته باشد”.

به گفته وی ، دولت وی “بین راه کنترل همه گیر و فعالیت اقتصادی” مانند یک راه پیمای روی طنابهای روی پرتگاه خواهد بود ، و همیشه تعادل را حفظ می کند. (رسیدگی).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA