استقلال نقل و انتقالات را می برد یا بازنده؟

[ad_1]

خلیج فارس: در روزهای اخیر مدیران باشگاه استقلال زبیرنیک نفس ، عارف آغاسی ، امین قاسمی نژاد ، علیرضا رضایی ، جعفر سلمانی و ابوالفضل جلالی (به نقل از صحبت های خود وی) را به خدمت گرفتند. خرید استقلال احتمالاً در روزهای آینده ادامه خواهد داشت و همانطور که عسگر ملکیان ، رئیس هیئت مدیره استقلال گفت ، مهاجم درجه یک خارجی پس از بازی با الهلال و احتمالاً حضور بهترین ها به استقلال ملحق می شود. لازم به ذکر است خرید فصل بازی فوق العاده حساس بود ، که همچنین قابل بحث است.

به گزارش خلیج فارس ؛ ظاهراً استقلال تا کنون در نقل و انتقالات فعال بوده است و توانسته بازیکنانی را به خدمت بگیرد که احتمالاً از نظر فنی برای تیم مفید خواهند بود ، اگرچه نمی توان به طور قطعی در مورد خریدهای جدید استقلال گفت و تا آنجا که ممکن است بازیکنان جدید به احتمال زیاد به عنوان خریدهای ناموفق ، به ستاره های نوظهور باشگاه تبدیل شوید.

طبق اظهارات سرمربی استقلال ، مهمترین داستان اما جدایی بازیکنانی است که مجبور به ترک باشگاه نشدند. به عنوان مثال ، فرشید اسماعیلی که فرهاد مجیدی در مصاحبه های خود او را برجسته کرده بود ، اما مدیران استقلال به صراحت اعلام کردند که این بازیکن در فهرست بازیکنان قرار دارد و سرمربی استقلال قطعاً از این مشکل مطلع است و با تأیید او ، اسماعیلی از استقلال جدا شد. گذاشته شده است

فرشید اسماعیلی در کنار سایر بازیکنان استقلال فصل گذشته همیشه در پازل اصلی استقلال حضور داشت و در هر دو مربیگری محمود فکری و فرهاد مجیدی در تیم اصلی بازی می کرد و یکی از مردان خط مقدم بود. حال اگر در مقطعی این بازیکنان به دلیل مصدومیت و محرومیت نتوانستند به استقلال کمک کنند ، اما هر زمان که به فرم بدنی مطلوب رسیدند ، در تیم اصلی به میدان رفتند یا جزو اولویت های تعویض بودند.

معمولاً مربیان یک دور 15 تا 16 بازیکن آماده تیم های تحت کنترل خود را آماده می کنند و در استقلال همین تعداد بازیکن همیشه آماده حضور در تیم اصلی بودند و بقیه در مواقع ضروری یا زمانی که تیم در فکر است از بردن راحت بود ، از آنها استفاده شد.

تقسیم بندی این 7 بازیکن ، باشگاه استقلال را ملزم به خرید بازیکن در اقلام خود کرد. در واقع اگر شیخ دیابته استقلال را ترک می کرد ، مهاجمی در دوران اوجش به استقلال می آمد. یا اگر مهدی گائدی برای کسب منافع مالی باشگاه به الاهلی رفت ، تصمیم گیرندگان استقلال مجبور شدند مهاجمی از نظر فنی نزدیک را به خدمت بگیرند.

تا به امروز تنها امین گاسمی نژاد به عنوان مهاجم برتر به استقلال پیوسته است و نمی توان با قاطعیت گفت که آیا این مهاجم در آستانه 35 سالگی می تواند شبیه روزهای اوج دیابت باشد یا خیر! احتمال مصدومیت گاسمی نژاد نیز باید در نظر گرفته شود و سوابق نشان می دهد مشارالی گاهی به دلیل مصدومیت حضور خود را در تیم سابق خود از دست می دهد.

اگر به بازیکنان دیگر نگاه کنید ، باز هم به این نتیجه خواهید رسید که حداقل در این مرحله ، استقلال نمی تواند جای کمیابی را پر کند ، نه میلیک ، نه ریگا ، اسماعیلی و نه مطهری. حالا ممکن است جذب زبیر نیکونفس تا حدودی آرزوی مجیدی را برای داشتن یک هافبک دفاعی کاهش دهد ، اما اینکه نیک نفس به پله ای برای استقلال تبدیل شود ، این سوال سختی است که می توان به موقع به آن پاسخ داد و اگر معتقد باشد جعفر سلمانی فقط به این دلیل است او یک لژیونر است که می تواند جایگزین فرشید اسماعیلی شود ، تحلیلی که کاملا اشتباه است ، زیرا سلمانی هرگز در تیم پرتیمنس پرتغالی بازی نکرده است و اغلب نیمکت نشین بوده و حتی موقعیت خاصی در فوتبال ندارد.

مهمترین مسئله استقلال این است که دو شخصیت اصلی خود را در جناح چپ از دست داده است. یکی میلیچ بود که فوتبال قابل قبولی داشت و دیگری بازیکن نادری بود که موفق شد در استقلال جا بیفتد. حال اگر تصور می شود که ابوالفضل جلالی که به همراه تیمش سایپا به لیگ یک سقوط کرده بود ، این توانایی را دارد که جای هر دو بازیکن را پر کند ، این موضوع دیگری است. شاید مجیدی به کریم زاده نزدیک است که خودش فصل گذشته روی نیمکت نشسته بود؟!

با این حال ، اشاره به این موارد استدلالی برای موقعیت قطعی این بازیکنان در فصل آینده نیست و ممکن است همه این خریدها به آرامی به ستاره استقلال تبدیل شوند ، اما باید توجه داشت که تیمی که می خواست با ال. هلال در این لحظه حساس نباید 7 بازیکن داشته باشد. او کلید خود را از دست می دهد ، مگر اینکه تصمیم گیرندگان اساساً استقلال تیم خود را با همان 7 بازیکن مقابل الهلال بازنده هایی بدانند که چنین تصمیماتی گرفته اند ؟!

تکمیل: بهانه این لیست اساساً بازی با الهلال بود. دیداری که بدون شک مهمترین بازی استقلال امسال است.

منبع: ورزش ایران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *