اتیوپی: سازمان ملل خواهان دسترسی بیشتر به کمک های بشردوستانه در Tigre – آفریقا است

[ad_1]

(ANSA-AFP) – نیویورک ، 04 فوریه – اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار دسترسی بیشتر به کمک ها در جلسه غیرعلنی بسته برای بحث در مورد اوضاع بشردوستانه در ایالت منطقه Tigre در اتیوپی شدند. منابع دیپلماتیک این را گزارش می دهند.

این نشست توسط ایرلند ، استونی ، فرانسه ، نروژ ، انگلستان و ایالات متحده درخواست شده است. یکی از دیپلمات ها که خواست نامش فاش نشود ، گفت: “هر یک از آنها می گویند باید به کمک های بشردوستانه دسترسی بیشتری داشته باشیم” ، اگرچه بعد از بحث هیچ یادداشت رسمی صادر نشد.

به گفته خود دیپلمات ، هیچ بیانیه ای انتظار نمی رود ، اگرچه دیگری اظهار داشت كه وی انتخاب شده است كه چنین نكند زیرا اعضای شورای آفریقا گفتند كه از اظهار نظر خودداری می كنند و گفتند كه این موضوع نتیجه مثبتی ندارد.

جلسات درباره وضعیت تیگر از زمان آغاز حمله نظامی در آدیس آبابا در تاریخ 4 نوامبر بسیار اندک بوده است ، در حالی که کشورهای آفریقایی ترجیح می دهند درگیری را به عنوان یک مشکل داخلی تلقی کنند.

با این حال ، قدرت های غربی استدلال کرده اند که تأثیر پناهندگان در سودان همسایه یک بحران انسانی است که نیاز به مداخله بین المللی دارد.

دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش در اواسط ماه دسامبر دو توافق نامه با مقامات اتیوپی برای اجازه دسترسی به این کشور را اعلام کرد ، اما “بسیار کمی مجاز است” ، سخنگوی سازمان ملل ، استفان دوژاریک ، که نیاز به “ورود به Tigre” با دسترسی آزاد را روشن کرد ، گفت “بدون نیاز به مذاکره برای هر کامیون ، هر جعبه ،” اضافه کرد. (ANSA-AFP).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA