آلمان اذعان می کند که ما در نامیبیا ، اروپا “نسل کشی” کردیم

[ad_1]

(آنسا) – برلین ، 28 ماه مه – آلمان برای اولین بار اعتراف کرده است که “در طی دوران استعمار” علیه “هیررو” و “ناماس” در نامیبیا “نسل کشی” کرده و 1.1 میلیارد یورو به دولت آفریقا برای کمک به توسعه کمک خواهد کرد.

وزیر امور خارجه آلمان ، هیكو مااس ، در بیانیه ای ضمن استقبال از انعقاد “توافق” با نامیبیا پس از بیش از پنج سال مذاكره دشوار درباره حوادثی كه گفت: “ما این وقایع را از منظر امروز رسماً طبقه بندی خواهیم كرد: در جنوب غربی آفریقا ، بین سالهای 1884 و 1915 توسط آلمان مستعمره واقع شد. شهرک نشینان آلمانی دهها هزار نفر از Hereros و Namas را در طی کشتارهای بین 1904 و 1908 کشتند ، که بسیاری از مورخان آن را اولین نسل کشی قرن بیستم می دانستند. وزیر ادامه داد: “با توجه به مسئولیت تاریخی و اخلاقی آلمان ، ما از نامیبیا و فرزندان قربانیان برای جنایات انجام شده درخواست بخشش خواهیم کرد.” وی افزود: “در اقدامی به رسمیت شناختن رنج و عذاب زیادی که بر قربانیان وارد شده است” ، دولت اروپا از طریق بهبود یک برنامه مالی 1.1 میلیارد یورویی از “بهبود و توسعه” در نامیبیا حمایت خواهد کرد. وی اظهار داشت که این یک مبنای حقوقی برای جبران خسارت نیست و چنین شناختی راه را برای هیچ “ادعای قانونی جبران خسارت” باز نمی کند.

به گفته منابع نزدیک به مذاکرات ، این مبلغ به مدت 30 سال پرداخت می شود و عمدتا به نفع فرزندان این دو جمعیت خواهد بود. (رسیدگی).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA