آسانژ: نخست وزیر استرالیا از ترامپ برای بخشش نمی خواهد – اقیانوسیه

[ad_1]

(آنسا) – روم ، 06 ژانویه – نخست وزیر محافظه کار استرالیا ، اسکات موریسون ، نخست وزیر محافظه کار استرالیا پس از صدور حکم دادگاه انگلیس برای رد درخواست استرداد بنیانگذار ویکی لیکس به دلایل و خطرات ، از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درخواست عفو جولیان آسانژ شهروند استرالیایی را نخواهد کرد. از خودکشی طرفداران آسانژ و اعضای حزب مخالف حزب کارگر و سبزها از موریسون می خواهند تا ترامپ را برای آزادی 49 ساله استرالیایی تحت فشار قرار دهند ، اما به گفته منابع دولتی به نقل از روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد ، کانبرا قصد ندارد موضوع را با ترامپ یا ترامپ مطرح کند. دولت بایدن.

وزیر امور خارجه ماریس پین به ویژه گفت كه استرالیا “طرف دعوی نیست و به روند قانونی در حال اجرا ، از جمله رسیدگی به درخواست های آزادی یا تجدید نظر توسط سیستم حقوقی انگلیس ، ادامه خواهد داد”. وی افزود که دولت 19 پیشنهاد برای کمک کنسولی آسانژ ارائه می دهد که بی پاسخ ماند.

وکیل برجسته جفری رابرتسون ، در حالی که در سال 2010 از آسانژ در برابر مراحل استرداد دفاع می کرد ، از دولت استرالیا خواست تا وزن خود را در پشت کار برای جبران وزارت دادگستری ایالات متحده برای پس کشیدن درخواست تجدیدنظر علیه تصمیم قاضی انگلیس ، ونسا باریتزر ، بخواهد. (رسیدگی).

تولید مجدد رزرو شده © Copyright ANSA